Журналісти склали список політиків та вищих посадових осіб, які перешкоджають їхній професійній діяльності. Значну частину списку - вісім із десяти позицій - займають представники місцевих органів влади.
Національна спілка журналістів оприлюднила список чиновників і політиків, що перешкоджають професійній діяльності співробітників ЗМІ.
Список цього року очолили керівники парламентських фракцій Партії регіонів Олександр Єфремов, Народної партії Ігор Шаров та Комуністичної партії Петро Симоненко.
Ці троє потрапили у список за те, що 26 квітня звернулися до спікера парламенту Володимира Литвина з проханням не допускати у сесійну залу сторонніх осіб під час блокування опозицією роботи Верховної Ради, пише Коммерсант-Украина.
Симоненко вважає, що потрапив у список несправедливо: «Коли підписувалося звернення (до Володимира Литвина), мене в Києві не було. Його підписували мої колеги. Їхнім аргументом було те, що в цілях безпеки на балконах не мало бути журналістів під час непленарного засідання».
«А під час пленарної частини - будь ласка, ніхто за руку не хапає і мікрофон не вириває», - сказав Петро Симоненко.
Глава парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець («Наша Україна-Народна самооборона») зазначив, що у списку не вистачає імені голови парламенту Володимира Литвина.
«Вперше за 20 років журналістів не пустили на робоче місце. Це навіть не прихована цензура, а просто нахабна поведінка людей, що вказують, кому і як ходити на роботу», - сказав Стець.
Однак найчастіше, на думку голови Національної ради журналістів України (НСЖУ) Олега Наливайка, свобода слова порушується в областях. Тому більшу частину списку - вісім з десяти позицій - займають представники місцевих органів влади.