Ще 100 гектарів розданої Київрадою землі повернули Києву

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
16 травня господарський суд м.Києва задовольнив черговий позов Генпрокуратури і повернув у державну власність майже 100 гектарів землі Голосіївського району столиці.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, визнано недійсним рішення Київської міської ради та видані, відповідно до них, кооперативу «Текстильник» державні акти на землю. Визнано відсутність права власності на роздані земельні ділянки у вказаного кооперативу і наступних набувачів.

Мова йде про рішення Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року, яким всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів, законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про охорону культурної спадщини» передано зазначеному кооперативу земля природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення площею 98,01 га. У тому числі 92,82 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 5,19 га у довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території.

При цьому засновником цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов, підкреслюється в повідомленні Генпрокуратури. Надалі зазначений кооператив передав земельні ділянки, надані йому в приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

З урахуванням попередніх судових рішень за позовами Генеральної прокуратури України, про які повідомляло ZN.UA, Києву повернуто понад 1200 га земель природно-заповідного та історико-культурного призначення вартістю понад 1,8 млрд грн.

Зауважимо, на знаменитій сесії 1 жовтня 2007 року з активів Києва було успішно виведено 1 300 га землі.

Як повідомляло ZN.UA, київська прокуратура почала перевірку у зв'язку з публікацією у «Дзеркалі тижня. Україна» 19 березня 2011 року фактів і схем діяльності команди мера столиці Леоніда Черновецького. У статті «Дорога моя столице...Як грабували Київ. Основні схеми» наводяться результати моніторингу групи експертів, яка працювала в надрах Київської міської державної адміністрації (КМДА). Група вивчала «успіхи» Л.Черновецького та його «молодої команди» за період 2007-2010 років. У полі зору були - земля, об'єкти комунальної власності, а також інвестиційні проекти. Копії документів потрапили до розпорядження редакції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі