Румунська мова незабаром стане регіональною в ряді сіл Закарпаття

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© interpol.int
У селах з румунськомовним населенням планують не тільки дублювати діловодство регіональною мовою, але й відправляти документи на румунській до вищих інстанцій.

У румунськомовних селах Закарпаття голови сільрад ініціюють надання румунській мові статусу регіональної. Про це 3

Як повідомив Беринда, його колеги, голови сільських рад
румунськомовних сіл, також будуть виносити питання про надання румунській мові статусу регіональної на плановій сесії. Всього в двох районах Закарпаття (Тячівському та Рахівському) є сім сіл, у яких частка румунів перевищує 10% від загальної кількості жителів.

Сільський голова Білої Церкви розповів, що після впровадження норм закону про мови діловодство в селі буде вестися українською, але якщо житель села звернеться до влади на румунській, відповідь отримає також румунською. Крім того, якщо його заява треба направлена до вищих інстанцій (міліції, прокуратури, райдержадміністрації тощо), вона піде туди також румунською.

- У селі Біла Церква на Закарпатті румунську мову визнали регіональною


«
Наша сільрада поки що не звертатиметься у вищі інстанції регіональною мовою, ми не хочемо комусь просто тупо створювати проблеми. Загальна кількість румунів у Рахівському районі - більш ніж 10 відсотків (їх - 10,5 тисячі з 92 тисяч жителів району), але на сьогодні так склалася ситуація, що в державних структурах (міліції, податковій, пенсійному фонді, райдержадміністрації тощо) працює всього один румун - це завідуючий районним відділом освіти. Тому ми розуміємо: поки що ні район, ні область не готові прийняти від нас офіційний лист румунською мовою. Але проситимемо їх вирішувати це питання - хоча б із наступного року залучати людей, котрі володіють румунською й можуть спілкуватися нею усно та письмово. Бо закон чітко це зобов’язує», - сказав Георге Беринди.

При цьому, за словами сільського голови, всі мешканці Білої Церкви, крім своєї рідної, володіють ще двома мовами - українською і російською, оскільки часто виїжджають в інші регіони України або в Росію на заробітки.

Біла Церква (рум. Biserica Alba) - одне з найбагатших сіл Рахівського району, розміщене на березі Тиси, по якій проходить державний кордон між Україною і Румунією. У селі живе 3 тис. 200 осіб, 99,9% яких румуни. Сільська загальноосвітня школа працює з румунською мовою викладання.

Подробиці читайте в статті Володимира Мартина «Відповідь румунською» в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Львівська міськрада звинуватила «окупаційний режим Януковича» у державній зраді


Російська мова отримала регіональний статус в Донецьку

Міністерство Табачника перекладе всі тести ЗНО на російську мову


Регіонали відхрестилися від ідеї зробити в Києві російську мову регіональною

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі