Пшонка вимагає, щоб процес у справі Оксани Макар був частково відкритим

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Генпрокурор України виступає за часткову відкритість судових засідань у справі Оксани Макар, а також наполягає на тому, щоб винні у смерті понесли покарання як цього вимагає Кримінальний кодекс.

Судові слухання за звинуваченням трьох жителів Миколаєва у скоєнні злочинів стосовно Оксани Макар доцільно зробити частково відкритими. Таку думку висловив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Пшонка нагадав, що під час першого судового засідання державні обвинувачі у цій справі вже висловлювалися про необхідність відкритості судового процесу, проте суд ухвалив рішення про слухання справи в закритому режимі.

«Якщо говорити про мою особисту позицію, то я однозначно вважаю, що слухання у справі має бути публічним, за винятком окремих засідань, де будуть вивчатися докази, які не підлягають розголошенню (інтимного характеру - ред.)», - зазначив генпрокурор.

«Це страшний, садистський злочин, який не має виправдання. І будь-які розмови про можливість уникнення злочинцями відповідальності є безпідставними. Я неодноразово заявляв і у черговий раз повторюю - вони понесуть покарання, всі до одного, так, як цього вимагає Кримінальний кодекс», - сказав він.

Читайте: Фанати убивць Оксани Макар зібрали 100 тис. гривень на їхню підтримку і обіцяють «мститися бидлу, що збунтувалося»

Генпрокурор також вказав на необхідність повторного звернення до суду з боку держобвинувачення з клопотанням про часткову відкритість судового процесу у справі О.Макар.

Нагадаємо, Оксана Макар померла 29 березня ц. р. у Донецькому опіковому центрі, де вона перебувала з 16 березня і перенесла кілька операцій, у тому числі ампутацію руки. Однак отримані травми виявилися несумісними з життям.

Оксану Макар знайшли 10 березня у Миколаєві неподалік від будмайданчика у важкому стані - тіло дівчини було обвуглено, але вона могла спілкуватися з міліціонерами та лікарями.

Як з'ясувалося пізніше, Оксану Макар зґвалтували і намагалися спалити живцем троє молодих людей.

Тоді ж було порушено кримінальну справу за фактом замаху на вбивство. Після затримання 11 березня трьох підозрюваних, двох з них було відпущено правоохоронними органами під підписку про невиїзд. Це викликало протести у Миколаєві і великий суспільний резонанс по всій країні, після чого правоохоронці знову затримали підозрюваних.

Після смерті Оксани Макар справу проти причетних до скоєння злочину Максима Присяжнюка, Артема Погосяна і Євгенія Краснощока було перекваліфіковано зі статті «замах на вбивство» на статтю «умисне вбивство». Підозрюваним загрожує позбавлення волі від 15 років до довічного ув'язнення. !zn

Читайте також:

Матері Оксани Макар погрожували, міліція взяла її під охорону

Ґвалтівників Оксани Макар хотіли розстріляти прямо в суді

У МОЗ спростували, що Оксана Макар померла через несправний апарат штучного дихання

МВС виступило за посилення відповідальності за зґвалтування

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі