Будівництво «Дитячої лікарні майбутнього», кошти на яку масово жертвували громадяни України, затримується через бюрократичні ускладнення, заявила голова наглядової ради міжнародного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко в інтерв’ю «Дзеркалу тижня». Початок робіт, за її словами, заплановано на весну наступного року, а відкриття перших відділень — у 2010 році.
За словами дружини президента, затримка будівництва пов’язана з перенесенням запланованого місця будівництва майбутньої лікарні.
«Дизайн лікарні та все інше було прив’язане до першої ділянки землі, виділеної нам Державним управлінням справами у Феофанії, — розповіла Катерина Ющенко. — Потім, 2007 року, деякі організації й політики почали нам погрожувати, оскільки ми нібито зрізуємо забагато дерев і шкодимо довкіллю. Тому 2008 року ми прийняли кардинальне рішення змінити місце під лікарню й вибрали ділянку неподалік, на якій дерев не було».
Це рішення примусило розпочати заново всі дозвільно-погоджувальні процедури у Київській міській раді, КМДА, міністерствах охорони здоров’я та юстиції, повідомила голова наглядової ради фонду «Україна 3000».
«І навіть тепер ми зіштовхуємося просто з безглуздими затримками — наприклад, отримали нещодавно лист із Кабінету міністрів, який цитує постанову Ради народних комісарів від 1945 року. В цій постанові йдеться про те, що в радіусі одного кілометра від обсерваторії будівництво заборонено. Цікаво, що такі питання не порушувалися, коли поруч споруджувалися десятки будинків», — обурилася Катерина Ющенко.
«Я б хотіла, щоб люди, котрі перешкоджають нам через свої лінощі або створюють бюрократичні перешкоди, а також наші політичні опоненти зрозуміли, що ця лікарня дуже багато важить для українських дітей. Я будую цю лікарню не для себе — я роблю це тому, що для мене є очевидним факт: українські діти заслуговують на лікування в сучасних лікарнях», — наголосила дружина президента.
За її словами, будівництво лікарні заплановано розпочати наступного року, а перші відділення буде відкрито для пацієнтів у 2010 році.
Натомість директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків у коментарі для «ДТ» наголосив, що охоронна зона довкола обсерваторії є абсолютно необхідною для вчених.
«Якщо у нас відберуть охоронну зону, астрономам доведеться шукати місце, куди перенести прилади, оскільки вести спостереження в таких умовах буде неможливо», — зазначив він.
Детальніше читайте в інтерв’ю Алли Котляр з Катериною Ющенко у свіжому номері «ДТ».