Європейці вийшли на масові протести проти антикризових заходів своїх урядів

Поділитися
Маніфестації робітників у кризовій Європі давно стали буденним явищем, але вперше протести пройшли одночасно по всьому континенту.

В Європі сотні тисяч людей протестують проти антикризових заходів. Загальна акція профспілок охопила десяток країн - Францію Іспанію, Бельгію. На тлі масових мітингів у четвер, 1 березня, починає роботу саміт ЄС з економічних питань.

Маніфестації робітників у кризовій Європі давно стали буденним явищем, але вперше протести пройшли одночасно по всьому континенту: профспілкові організації з Греції, Франції, Бельгії, Іспанії та Португалії узгоджено вивели на вулиці десятки тисяч людей. Метою демонстрантів стали будівлі національних банків, біржі та представництва Євросоюзу.

Загальноєвропейська акція протесту проходить під гаслом "З нас годі!". Профспілки вважають, що європейські політики більше зайняті порятунком банків, ніж власних громадян. І наводять статистику: вже 115 мільйонів осіб у Європейському Союзі знаходяться на межі бідності. У всьому винні, на думку протестуючих, бездумні заходи економії.

Присутні побоюються, що грецький сценарій може повторитися у будь-якій європейській країні. За чотири роки рецесії безробіття у Греції зросло удвічі, настільки ж збільшився рівень самогубств. Через постійні антикризові зниження пенсій і зарплат бюджетникам не вистачає коштів навіть на їжу та медикаменти. Програми економії зараз діють майже у всіх країнах Євросоюзу, і сильніше за інших цю економію відчувають незабезпечені верстви населення.

Але найбільш невтішна статистика - серед нового покоління європейців. У деяких країнах - наприклад, в Іспанії - безробіття серед молоді вже перевищує 50 відсотків. У Барселоні демонстрація школярів і студентів ледь не переросла в заворушення: поліції довелося застосувати силу.

Акції протесту пройшли напередодні чергового євросаміту: лідери єдиної Європи у Брюсселі сьогодні говоритимуть про перспективи зростання економік. В останній момент стало відомо, що країни єврозони не встигли домовитися щодо одного з ключових питань: розширення європейського стабфонду. А масштаби кризи швидше за все доведеться переоцінити.

«Єврокомісія виділила країни, чиї фінанси потребують додаткового аналізу: це Бельгія, Іспанія, Франція, Італія, Кіпр, Словенія і Фінляндія. Ми в Єврогрупою будемо пильно вивчати звіти стосовно цих країн на засіданні 11 і 12-го березня», - говорить голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер.

Але головний сюрприз учасникам саміту піднесла Ірландія: у Дубліні заявили, що узгоджені на минулих зустрічах нові правила європейського економічного регулювання, які з такими складнощами останні місяці просували Париж і Берлін, будуть винесені на всенародний референдум. Це означає, що під новим фіскальним пактом, який і без того не має одностайної підтримки серед членів ЄС, може стати на одним підпис менше. !zn

Читайте також:

Азаров не хоче виводити Україну з кризи «стандартним» способом

Більше мільйона іспанців вийшли на мітинги проти трудової реформи

Парламент Німеччини схвалив другий пакет допомоги Греції

Грецький парламент прийняв закон про списання 107 млрд євро боргу країни


Рада ЄС схвалила другий антикризовий пакет заходів для країн Єврозони

Європа зробила перший крок до рецесії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі