Умови утримання українських ув'язнених у місцях позбавлення волі постійно покращуються, запевняють у Державній пенітенціарній службі.
«Наприклад, за останні півтора року чисельність ув'язнених київського СІЗО скоротилася з 4300 осіб до 3200 при нормі - 2850 осіб», - заявив заступник начальника служби Ігор Андрушко газеті «КоммерсантЪ-Украина», коментуючи доповідь про дотримання прав людини в місцях позбавлення волі, подану напередодні Європейським комітетом Ради Європи із запобігання тортурам.
Автори доповіді повідомляють, що за останній рік ситуація в Україні у цій сфері не змінилася. Ув'язнені як і раніше утримуються у переповнених камерах, а тортури у в'язницях і СІЗО залишаються широко поширеним явищем.
Однак представники пенітенціарної служби з цим не згодні.
«Ми перевели деякі категорії ув'язнених із слідчих ізоляторів в установи виконання покарань. А представники комітету РЄ у звіті, схоже, базувалися на суб'єктивних упереджених оцінках ув'язнених і колишніх засуджених», - заявив Андрушко.
Як повідомили журналістам у Лук'янівському СІЗО, за останній рік не було зафіксовано жодного випадку катувань.
«Було зафіксовано близько трьох-чотирьох фактів застосування сили щодо затриманих. Але кожен випадок перевищення посадових повноважень перевіряється і направляється в прокуратуру» - заявив начальник управління Державної пенітенціарної служби в Києві та Київській області Олександр Сайко.
У щорічному звіті Раді Європи, між тим, відзначається порушення прав ув'язнених.
Йдеться про проведення медоглядів затриманих у присутності міліції, утримання людей в ізоляторах тимчасового утримання понад встановлений законом 72-годинний термін, недопуск у місця позбавлення волі правозахисників і адвокатів. Також було зафіксовано незадовільний стан камер - відсутність вікон і недостатню кількість ліжок. !zn
Читайте також:
Чиновника Київського СІЗО судитимуть за смерть ув’язненого
Акордеоніста Завадського віддали під суд. Йому загрожує до 12 років в’язниці
Костянтин Усов: «СІЗО - це бізнес, де торгують свободою»
В’язням СІЗО дозволили самостійно обирати лікарів та користуватися послугами швидкої допомоги