Зобов'язання експортерів погоджувати з Міноборони експортні товари створило корупційну годівницю

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зобов'язання експортерів погоджувати з Міноборони експортні товари створило корупційну годівницю У Міноборони не проти поживитися за рахунок приватних експортерів, стверджує Дмитро Менделєєв. Ілюстрація © Голос.ua
Схема в МО іноді доводиться до абсурду, який можна сформулювати наступним чином: "Олівець є майном військового призначення, оскільки він використовується для нанесення стрілок на військовій карті".

У березні 2014 року уряд видав таємне розпорядження, яким зобов'язав експортерів погоджувати з Міноборони України номенклатуру товарів військового та подвійного призначення, передбачувану для реалізації на зовнішньому ринку.

Як пише в своїй статті для DT.UA Дмитро Менделєєв, ця на перший погляд благородна ідея згодом перетворилася на годівницю для чиновників.

Згідно з розпорядженням, Міноборони має займатися проведенням експертної, консультаційної та інформаційної допомоги суб'єктам господарювання, які планують експортні поставки озброєнь.

"За досить короткий термін виникла дуже цікава схема, в якій ключові ролі взяли на себе Держекспортконтроль та Міноборони, а другорядні поділили між собою спецслужби, МЗС та Мінекономрозвитку", - пише автор статті.

Далі Менделєєв описав "схему віджиму": " Підприємство подає до Держекспортконтролю заявку на проведення попередньої експертизи товару та реєстрацію як суб'єкта міжнародних передач товарів. Далі чиновники цього відомства надсилають до Міноборони запит, формулюючи його на кшталт: а чи потрібні нашим збройним силам танки, літаки, БТРи, боєприпаси? Зрозуміло, що представники постачальних підрозділів армії на таке запитання ніколи негативної відповіді не дадуть. Армії потрібні і танки, і літаки, і все інше теж!".

Читайте також: Міноборони заперечує наявність російської символіки на нагородах

Згодом не тільки спецекспортери потрапили під "віджим" Держекспортконтролю, а й підприємства, що експортують продукцію цивільного призначення.

"Виявилося, що до списків заборонених до експорту Міноборони товарів потрапили навіть 29 покришок для вантажних автомобілів, які одне з українських підприємств планувало поставити в Туркменістан. Якщо провести детальний аналіз контрактів, зірваних за волюнтаристським рішенням військових чиновників, набіжить не один мільйон недоотриманого прибутку. А може, провести відповідну експертизу і подати на них до суду?" - ставить риторичне запитання автор статті.

Детальніше про мародерів у Держслужбі експортного контролю, в Міноборони, в "Укроборонпромі" читайте у статті Дмитра Менделєєва Гроші, підпис, два стволи... у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі