Зміни в закон про політпартії: комітет рекомендував законопроєкт, який не виведе політсили з-під контролю НАЗК

Поділитися
Зміни в закон про політпартії: комітет рекомендував законопроєкт, який не виведе політсили з-під контролю НАЗК © Василь Артюшенко, ZN.UA
Комітет рекомендував прийняти альтернативний законопроєкт, тому що базовий мав корупційні ризики.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроєкт №5253-1, який вносить зміни в закон "Про політичні партії", передає "Інтерфакс-Україна". Це альтернативний законопроєкт до базового №5253, відхиленому комітетом.

Під час засідання голова комітету Андрій Костін заявив про те, що "альтернативний законопроєкт заслуговує на більшу увагу, щоб бути прийнятим комітетом в першому читанні".

Один з авторів альтернативного законопроєкту, член фракції "Голос" Ярослав Юрчишин запевняє, що в цьому документі немає корупційного ризику позбавлення Нацагентства з питань запобіганню корупції функції перевіряти партійні фінанси на предмет фіктивності. При цьому в базовому законопроєкті такі ризики були.

Раніше Рух ЧЕСНО повідомляв про те, що законопроєктом №5253 намагаються "протягнути" в закон "Про політичні партії в Україні" правку, яка фактично унеможливить перевірку витрачання держкоштів, що здійснює НАЗК.

Нагадаємо, у 2020 році партії отримали з держбюджету майже 0,5 млрд гривень компенсації за ведення передвиборчої кампанії і понад 200 млн на фінансування статутної діяльності. 

Ще майже 700 млн на фінансування статутної діяльності передбачено у бюджеті на 2021 рік. Половину з цих коштів партії вже отримали. Наступного року розмір держфінансування сягне 885 мільйонів.

Водночас через пандемію коронавірусу політичні сили можуть не подавати фінансові звіти аж до завершення карантину. Тож досі невідомо, хто фінансував партії у 2020 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі