Зміни складу АМКУ у Зеленського провели без подань прем'єр-міністра і голови Комітету — Наші гроші

Поділитися
Зміни складу АМКУ у Зеленського провели без подань прем'єр-міністра і голови Комітету — Наші гроші © 24tv.ua
Якщо це дійсно так, усі наступні рішення комітету можуть визнати недійсними.

Голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв повідомив, що він не робив подання на звільнення держуповноваженої Агії Загребельської. Про це сама ж Загребельська повідомила на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши відповідь АМКУ від 27 липня за підписом Юрія Терентьєва на адвокатський запит.

У документі повідомляється, що головою Комітету не вносилось подання про звільнення Загребельської на розгляд президенту. Однак це прямо суперечить офіційній відповіді Офісу президента від 18 липня на запит "Центру протидії корупції". Тоді у президента заявили, що Загребельську було звільнено на підставі подання від голови АМКУ Юрія Терентьєва.

Загребельську разом з ще трьома держуповноваженими звільнили указом президента від 8 липня. В Указі було посилання на частину 1 статті 11 Закону "Про Антимонопольний комітет". У ній говориться, що президент звільняє та призначає держуповноважених за поданням прем'єр-міністра, яке вноситься на підставі пропозицій голови АМКУ.

Однак як пишуть "Наші гроші", в уряді також відкидають причетність прем'єра-міністра Володимира Гройсмана до звільнень. У відповіді на адвокатський запит від 18 липня в Кабміні повідомили, що подання про звільнення Загребельської не вносилось.

Єдине пояснення звільнень із боку президента надав замголови Офісу Олексій Гончарук … у коментарях у Facebook. 31 липня в коментуючи пост редактора "Наших грошей" Юрія Ніколова Гончарук написав: "Причиною звільнення є відсутність довіри. Щодо юридичних підстав – це окрема розмова на рівні юридичних документів".

Також Гончарук додав, що "наскільки я знаю, проблем у процедурі не було", але пообіцяв "уточнити юридичні нюанси процедури завтра. У робочий час", але жодних коментарів з приводу звільнення так і не надав.

Зазначимо, що окрім звільнення Загребельської, законність якого вона оскаржує в суді, також під питанням стоїть законність призначення двох нових державних уповноважених Наталії Буроменської та Ольги Нечитайло, які начебто призначені на посади за поданням прем'єр-міністра. Але за даними джерел "Наших грошей", таких подань Володимир Гройсман також не робив.

Згідно з Законом "Про Антимонопольний комітет", державні уповноважені АМКУ призначаються на посади та звільняються з посад Президентом України за поданням прем'єр-міністра, яке вноситься на підставі пропозиції Голови АМКУ. У випадку, якщо призначення нових членів АМКУ відбулось без внесення відповідного подання прем'єр-міністра, будь-які рішення Комітету, прийняті за участі Буроменської та Нечитайло, можуть бути у подальшому оскаржені у судовому порядку та визнані недійсними.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі