У рамках адміністративної реформи, яку готують адміністрація президента і уряд, передбачено суттєве скорочення кількості міністерств, державних комітетів, інспекцій, а також підприємств, які їх обслуговують. Про це у п'ятницю, 29 жовтня, повідомляє видання «Дело» із посиланням на свої джерела.У рамках адміністративної реформи, яку готують адміністрація президента і уряд, передбачено суттєве скорочення кількості міністерств, державних комітетів, інспекцій, а також підприємств, які їх обслуговують. Про це у п'ятницю, 29 жовтня, повідомляє видання «Дело» із посиланням на свої джерела.Так, навіть за найбільш «оптимістичним» сценарієм у результаті проведення адміністративної реформи із майже двох десятків міністерств залишиться лише 12. Планується, що адміністрація піде шляхом об'єднання відомств, діяльність яких стикається. Наприклад, за словами голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського, міністерство культури та туризму можуть приєднати до міністерства сім'ї, молоді та спорту. «У мене є таке припущення. Хоча говорити про це ще дійсно рано», - зазначив Бродський.
Мінвуглепром, імовірно, буде приєднаний до Міністерства палива та енергетики. "Я обома руками підтримую таке рішення, я його пропонував ще півтора роки тому", - заявив екс-міністр вугільної промисловості, губернатор Черкаської області Сергій Тулуб. На його думку, до цього міністерству слід також приєднати держкомпанію «Енергоринок», яка зараз підкоряється безпосередньо Кабміну. Окрім того, на думку губернатора, слід було б ліквідувати Мінпромполітики. «У цьому міністерстві вже нічого не залишилося, окрім контролюючої функції, тому його можна реформувати в асоціацію», - вважає Тулуб.
Міністерство з питань надзвичайних ситуацій можуть приєднати до міністерства внутрішніх справ. Під питанням також доля МінЖКГ і Мінрегіонбуду. Спочатку планувалося їх зовсім ліквідувати і створити комітети, однак в останньому варіанті адмінреформи їх пропонується об'єднати.
Будуть зміни і в низці державних комітетів. Наприклад, Держкомзем буде відданий у сферу управління Мінагрополітики або Мінекології. Окрім того, Мінагрополітики може поглинути держкомітети з питань лісового і рибного господарств. З цих комітетів планується зробити департаменти. У свою чергу, у Мінекології з'явиться департамент водного господарства - замість нинішнього держкомітету, що завідує цими питаннями.
Нагадаємо, раніше «Дзеркало тижня» писало, що в уряді завершується підготовка пакету законів, що спрямовані на оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.
Зокрема, згідно з першим варіантом оптимізації системи держуправління, в Україні може залишитися 84 органи державної влади - із них 16 міністерств, другий варіант передбачає 85 органів, з яких 17 міністерств; третій варіант - 88 органів, з яких 20 міністерств.
Четвертий, найбільш радикальний і наближений до європейської системи держуправління варіант, передбачає функціонування 65 органів державної влади, з яких всього 15 міністерств.
Відзначимо також, голова президентської адміністрації Сергій Льовочкін вважає, що підготовка до реформи займе до двох місяців.
На сьогоднішній день в Україні діють 111 різних органів державної влади. Серед них 20 міністерств, 18 служб, сім агенцій, 20 комітетів, вісім адміністрацій, 12 департаментів, 12 інспекцій, п'ять комісій, три фонди, і шість - «інших» владних органів.