ЗМІ оприлюднили проект указу Зеленського про розпуск Верховної Ради

Поділитися
ЗМІ оприлюднили проект указу Зеленського про розпуск Верховної Ради Указ буде підписаний відразу після інавгурації 20 травня
Наголошується, що цей варіант указу – попередній, чорновий, тобто, його остаточний текст не затверджений, як і не затверджено остаточне рішення про розпуск Ради.

Команда новообраного президента України Володимира Зеленського вже готує указ про достроковий розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів; швидше за все, він буде підписаний відразу після інавгурації, яка відбудеться 20 травня. Проект президентського указу у п'ятницю, 17 травня, оприлюднила Страна.

Журналісти "Страны" стверджують, що цей документ передали їм джерела у команді Зеленського. Відзначається, що цей варіант указу – попередній, чорновий, тобто, його остаточний текст не затверджений, як і не затверджено остаточне рішення про розпуск Ради.

"Ще йдуть дискусії, але проект вже є. Можливо, він ще буде доопрацьовуватися", – сказало джерело.

Як стверджується у проекті документа, з 19 лютого 2016 року, після виходу з коаліції депутатів ВО "Батьківщина" і "Самопомічі", у двох інших фракціях – це БПП і "Народний фронт" – знаходиться менше 226 депутатів, тобто менше половини конституційного складу парламенту. Саме на цій підставі у президента є право розпустити Раду.

"Якщо протягом одного місяця у Верховній Раді України відсутня коаліція депутатських фракцій, яка б відповідала вимогам статті 83 Конституції України, то президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України", – йдеться у проекті указу.

Страна.ua

Страна.ua

Читайте також: "Батьківщина" хоче формування нового уряду в результаті коаліційних переговорів

У п'ятницю голова Верховної Ради Андрій Парубій на ранковому пленарному засіданні парламенту оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції "Європейська Україна" і виході з неї депутатської фракції політичної партії "Народний фронт". Також Андрій Парубій закликав народних депутатів розпочати консультації щодо створення нової коаліції в парламенті.

Зазначимо, що лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак вже закликав негайно розпочати консультації про підготовку нової коаліційної угоди з новим планом дій. У фракції "Самопоміч" заявили, що не збираєються брати участь у формуванні нової коаліції в парламенті. У свою чергу лідер фракції Олег Ляшко заявив, що його партія готова до обговорення в участі у нової парламентської коаліції на її умовах.

Згідно з законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції могли протягом 30 днів домовитися про створення нової і тільки в разі, якщо вона не була створена, президент мав право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Проте заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін звертає увагу на те, що після вилучення з закону про регламент Верховної Ради норм про правила формування коаліції, вони так і залишилися неврегульованими.

"Старі правила створення та функціонування коаліції скасовані, нові - не написані. А, згідно з українським реаліям, все, що не відрегульовано, - вразливе", - констатує автор.

Згідно з Конституцією, президент не може розпускати парламент протягом останніх шксти місяців строку повноважень Верховної Ради. Повноваження чинного складу Верховної Ради припиняються у день відкриття засідань наступного скликання. Чергові вибори повинні відбутися в Україні 27 жовтня 2019 року. Точну дату першого засідання Верховної Ради наступного скликання визначити неможливо, однак, згідно з календарним планом виборів воно може відбутися до середини грудня.

Відповідно до іншої точки зору, оскільки Верховна Рада обирається на 5 років, повноваження депутатів завершуються через 5 років після прийняття ними присяги, тобто 27 листопада 2019 року. Таким чином, існують різночитання з приводу кінцевої дати видання президентом указу про розпуск парламенту – або до 28 травня 2019 року, або до середини червня 2019 року.

Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі