Партія Ляшка готова формувати нову коаліцію, але на своїх умовах

Поділитися
Партія Ляшка готова формувати нову коаліцію, але на своїх умовах
Серед них перегляд угоди з МВФ.

Фракція "Радикальна партія" готова до обговорення в участі у новій парламентській коаліції, заявив під час виступу у Верховній Раді голова фракції Олег Ляшко.

"Ми готові брати участь в обговоренні питання про формування нової коаліції за умови виконання наших вимог, які стосуються радикальної зміни економічної політики держави", - заявив Ляшко під час виступу з трибуни.

Зокрема, радикали вимагають відмовитися від ідеї продажу землі, переглянути бюджет, переглянути угоду з МВФ та скасувати вимогу про підвищення ціни на газ, знизити тарифи, а також переглянути торгівельну частину угоди про асоціацію з ЄС у питанні розміру квот.

"Парламент повинен використати вікно можливостей, щоб прийняти ці рішення на користь українців, а не триматися за крісла!", - додав Ляшко.

У п'ятницю голова Верховної Ради Андрій Парубій на ранковому пленарному засіданні парламенту оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції "Європейська Україна" і виході з неї депутатської фракції політичної партії "Народний фронт". Також Андрій Парубій закликав народних депутатів розпочати консультації щодо створення нової коаліції в парламенті.

У фракції "Самопоміч" заявили, що не збираєються брати участь у формуванні нової коаліції в парламенті.

Згідно з законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції могли протягом 30 днів домовитися про створення нової і тільки в разі, якщо вона не була створена, президент мав право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Проте заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін звертає увагу на те, що після вилучення з закону про регламент Верховної Ради норм про правила формування коаліції, вони так і залишилися неврегульованими.

"Старі правила створення та функціонування коаліції скасовані, нові - не написані. А, згідно з українським реаліям, все, що не відрегульовано, - вразливе", - констатує автор.

Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі