Фігуранти справи про "ПВК Семенченка" стверджують, що СБУ знала про компанію та повинна була призначити куратора

Поділитися
Фігуранти справи про © Ґрати
Її діяльність на території України нібито не передбачалася. 

Фігуранти справи про створення Семеном Семенченком приватної військової компанії заявляють, що в Службі безпеки України знали про її існування та навіть хотіли призначити туди власного куратора. Про це повідомляє видання "Українська правда"

«Щоб протидіяти ризикам потрібно було укладати договори, умовно, із Службою безпеки, з МВС, з Головним розвідувальним управлінням, щоб вони надавали кураторів під цю справу... У нас були попередні розмови, попередні контакти, у плані того, що як тільки ми почнемо працювати, ми, звісно, починаємо працювати з так званими кураторами, які ведуть ці напрямки. Робота приватної військової компанії неможлива без контролю держави», — заявив ветеран АТО Анатолій Віногродський.

Віногродський та Сергій Ружицький зазначили, що СБУ навіть повинні були оцінити діяльність цієї "охоронної фірми". Проте чоловіки не розповіли, з ким вони комунікували щодо цих питань.

Вони додали, що ПВК не працювала жодного дня. Крім цього, не передбачалася її діяльність в Україні, члени компанії проживали в приміщенні почесного консула України в Курдистані. 

«Планувалися роботи по організації логістики на території нафтопереробних заводів, які охороняли американське представництво в Сирії», — сказав Віногродський.

24 березня в СБУ повідомили про те, що викрили й припинили діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої «приватної військової компанії». Її діяльність була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. У справі фігурують колишній народний депутат Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкій публіці як “позаштатний агент НАБУ”

Наступного дня в СБУ заявили про те, що в рамках справи про створення незаконного збройного формування пред'являть нові підозри. Зокрема у спецслужбі зазначили, що Семенченко “був фактично організатором, керівником і безпосередньо укладав трудові контракти та договори, йому оголошено про підозру за ч.3 ст.260 КК (створення не передбачених законом воєнізованих та збройних формуванні)”. А Шевченку “який виконував рольову участь, а саме, забезпечував пошук каналів фінансування і постачання військової амуніції, спеціального спорядження, техзасобів і боєприпасів, повідомлено про підозру за ч.2 ст.260. Також годину назад ми додатково пред'явили підозру Шевченку за ч.2 ст.133 КК (вчинення злочину в складі групи)”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі