Президент України Володимир Зеленський скликав позачергове засідання Верховної Ради, яке відбудеться о 16:00 4 березня, повідомила пресслужба парламенту. Зазначимо, що в середу у Верховній Раді немає вечірніх засідань.
"Відповідно до розпорядження голови Верховної Ради України від 28 лютого 2020 року, засідання скликається у зв'язку з вимогою президента України про скликання позачергово пленарного засідання Верховної Ради України дев'ятого скликання та відповідно до частини восьмої статті 19 регламенту Верховної Ради України. Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України скликається на 16 годину 4 березня 2020 року", - йдеться у повідомленні.
Апарат Верховної Ради України має забезпечити підготовку і проведення позачергового пленарного засідання та поінформувати народних депутатів про питання, розгляд яких заплановано на ньому.
За даними джерел ZN.UA, темою позачергового засідання стануть кадрові зміни в уряді. При цьому поки ніяких рішень щодо кадрів не прийнято, всі рішення будуть обговорюватися і прийматися під час засідання фракції "Слуга народу".
У внутрішньому чаті президентської фракції зёявилося повідомлення наступного змісту:
Також депутати мають розглянути:
1. Проєкт Закону про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2020 році для участі у багатонаціональних навчаннях.
2. Проєкт Закону про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про національну безпеку України" щодо набрання чинності положеннями стосовно Головнокомандувача Збройних сил України, Генерального штабу Збройних сил України, видів і окремих родів військ (сил).
3. Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції" (2 читання).
4. Проєкт Закону про ратифікацію Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки та охорони України.
5. Кадрові питання (уряд).
Нагадаємо, парламент вже кілька тижнів розглядає у другому читанні законопроєкт про ринок землі в Україні. Всього депутатам потрібно розглянути 4018 правок, однак поки вони пройшли лише 1505. При цьому згідно з результатами опитування КМІС, 60% українців не підтримують продаж землі сільськогосподарського призначення.
Детальніше про наслідки ухвалення проєкту закону для українських регіонів читайте у статті Ярослава Рабошука "Ринок землі: що отримають регіони?" для ZN.UA.