Так, на запитання про закупівлю костюмів за завищеними цінами Зеленський сказав, що не знає, "що він там купив", однак висловив упевненість, що Степанов не міг так вчинити.
"Я впевнений, що ми можемо про це поговорити. Тільки давайте побачимо тоді якість виробника та інше. Степанов не міг цього зробити", – зазначив президент і додав, що поки не має зауважень до роботи міністра.
У той же час Зеленський розповів, що Степанов не може взятися за структурні зміни в МОЗ через ситуацію з коронавірусом.
"Довгий час ми сваримося зі Степановим, нормально, конструктивно через те, що МОЗ бюрократично настільки складне і громіздке, що він не може нормально нічого швидко закуповувати. Так було багато років. Чесно скажу, ніхто з нас, і Степанов ще не може добігти до структурних змін в МОЗ. Тому що він кожен день щось там робить", – сказав глава держави.
"Зауважень поки не маю" - Зеленський у Заліссі на зустріч з журналістами про міністра МОЗ Степанова pic.twitter.com/Du5xE4u5xV
- Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) June 6, 2020
За словами Зеленського, незабаром всі міністерства повинні представити свої презентації.
"Ми домовилися, що цей Кабмін витримає в цьому стані, в якому він є, поки ми не побачимо презентації кожного міністерства. Десь через два тижні вони повинні представити всі свої кроки", – заявив він.
Нагадаємо, 21 квітня ДП "Медичні закупівлі України" заявило про те, що Міністерство охорони здоров'я України планує закупити 71,374 тисячі костюмів біозахисту за 34,8 млн грн, тоді як захисні костюми відповідної якості можна було придбати в кількості 90 тисяч одиниць за 22 млн грн.
На держпідприємстві стверджували, що після отримання розпорядження МОЗ проаналізувало 16 отриманих комерційних пропозицій і перевірило кваліфікацію постачальників. У підсумку постачальником було обрано ТОВ "Текстиль-Контакт".
Договір мав вступити в силу з моменту погодження МОЗ, однак міністерство скасувало тендер, мотивувавши рішення тим, що обрані для закупівлі костюми не пройшли сертифікацію ДСТУ EN 14126.
"Погодженням з МОЗ підлягає предмет (в тому числі якісні характеристики товару, що закуповується), ціна і термін дії договору, з якого слід значне господарське зобов'язання державного унітарного підприємства", - пояснили в міністерстві. Додавши, що костюми постачальника призначені не для медичних цілей, а для ремонтних і побутових робіт.
Голова "Текстиль-контакт" Олександр Соколовський, який виграв тендер, заявив про те, що в Україні немає лабораторій, здатних сертифікувати товар за стандартом EN 14126, а скасування тендеру є спробою МОЗ "переписати правила на ходу".
Детальніше про медичні закупівлі в розпал епідемії коронавірусу читайте інтерв'ю Алли Котляр з гендиректором ДП "Медичні закупівлі України" Арсеном Жумадиловим для читачів ZN.UA.