"Закон передбачає спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів їхньої діяльності, а також запровадження можливості контрактної державної служби", - йдеться у повідомленні на сайті президента.
Закон дозволяє керівнику держслужби укладати й розривати контракт про проходження служби в порядку, визначеному урядом, а також визначати спеціальні вимоги, які прописуватимуться у контракті.
Документ також обмежує повноваження Комісії з питань вищого корпусу державної влади. Зокрема щодо призначення держсекретарів міністерств; призначення та звільнення керівників центрального органу виконавчої влади та їх заступників; керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу КМУ, і їх і заступників; першого заступника і заступників держсекретаря Кабінету міністрів України.
У ньому також розширено перелік підстав для припинення держслужби з ініціативи суб'єкта призначення. Серед них: скорочення посади внаслідок зміни структури або штатного розкладу органу влади без скорочення кількості або штату держслужбовців, ліквідація органу влади, встановлення невідповідності посадовця займаній посаді при проходженні держслужби.
Оголошення про проведення конкурсу на посади публікуватимуться на єдиному порталі вакансій держслужби, а також на сайті державного органу, який оголосив конкурс, пише LB.ua.
Документом також пропонується внести низку змін до законів "Про державну службу", "Про Кабінет Міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади".
Нагадаємо, 19 вересня Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроєкт (№1066) "Про внесення змін у деякі закони України щодо перезавантаження влади". За проголосували 228 народних депутатів.
Проєкт закону дозволить наймати 7% державних службовців за контрактом. "Але кількість таких людей буде обмежено… Тобто ми близько 14 тисяч зможемо приймати на контракт. Але це пов'язано, наприклад, з якимись проєктними речами", - наголосив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.
Закон "Про державну службу" набув чинності 1 травня 2016 року. Його розробка та впровадження проводилися за сприяння Європейського Союзу. Докладніше про реформу держслужби читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з головою Національного агентства з питань державної служби Костянтином Ващенком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".