Рада підтримала в першому читанні реформу держслужби

Поділитися
Рада підтримала в першому читанні реформу держслужби Депутати проголосували за звуження трудових прав держслужбовців
За законопроект проголосували 273 народних депутати.

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону, який передбачає можливість найму на державну службу з укладенням строкового контракту. Законопроект №1066 "Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади" підтримали 273 народних депутати на пленарному засіданні у вівторок, 10 вересня.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що законодавчі ініціативи спрямовані на обмеження дії трудового законодавства держслужбу, спрощення порядку прийняття на держслужбу та звільнення з неї, підвищення відповідальності держслужбовців за результати своєї діяльності, усунення проміжних органів оскарження, можливості введення контрактної державної служби та дерегуляцію відповідних відносин.

Зокрема, законопроектом передбачено, що державні секретарі міністерств і Кабміну, їхні заступники призначаються на посаду урядом строком на п'ять років з правом повторного призначення. При цьому для повторного призначення подання Комісії з питань вищого корпусу державної служби вже не буде потрібним.

Керівник центрального органу виконавчої влади також призначається на посаду урядом виходячи з кандидатур, котрі вносить Комісія на підставі конкурсної процедури. За результатами конкурсу Комісія має представити суб'єкту призначення від двох до п'яти кандидатур.

Законопроектом передбачено можливість укладення з держслужбовцям при призначенні на посаду контракту на термін від року до п'яти років. Рішення про віднесення посади держслужби до посад, призначення на які здійснюється з укладенням контракту, приймається суб'єктом призначення або керівником органу до проведення конкурсу.

Із зарплати держслужбовців автори законопроекту пропонують виключити надбавки за ранг, виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього держслужбовця, виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадою.

Законопроект також передбачає звільнення посадової особи при виявленні у нього громадянства іноземної держави, а не лише у разі його придбання під час проходження держслужби, як це було раніше.

Також передбачається встановити, що у разі звільнення держслужбовця у період їх тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці, датою фактичного звільнення є день виходу з відпустки або перший робочий день після лікарняного.

Проект законопроекту передбачає можливість прийняття суб'єктом призначення рішення про звільнення держслужбовця категорії "А" за власною ініціативою або на підставі подання, внесеного відповідним міністром або керівником центрального органу виконавчої влади протягом одного року з моменту призначення міністра або керівника на посаду. В такому випадку, звільненому працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі шести встановлених посадових окладів.

У разі прийняття цього законопроекту, Кабінет міністрів і міністерства повинні у двомісячний термін переглянути і привести свої нормативно-правові акти у відповідність з законом.

У той же час, згідно зі змінами, закон про держслужбу не поширюватиметься на керівника Офісу президента і його заступників.

Авторами документа є члени фракції "Слуга народу" Павло Фролов, Олена Шуляк, Віталій Безгін, Роксолана Підласа, Мар'яна Безугла, а також колишні депутати від президентської фракції Денис Малюська, Владислав Криклій і Олексій Оржель, які стали міністрами юстиції, інфраструктури, екології та захисту навколишнього середовища відповідно.

Читайте також: Рада в першому читанні підтримала реформу органів прокуратури

Новий закон "Про державну службу" вступив в дію 1 травня 2016 року. Його розробка та впровадження проводилися за сприяння Європейського Союзу. Детальніше про реформу держслужби читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з головою Національного агентства з питань державної служби Костянтином Ващенком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі