"Наша молодь дуже позитивно ставиться до США, і ми сподіваємося, що більше наших молодих людей зможуть отримати відмінну освіту в американських університетах, які є одними з кращих в світі. Ми раді, що люди їдуть і набираються досвіду, але ми також хочемо, щоб наша діаспора в США могла вільно повертатися, тому ми працюємо над реформою подвійного громадянства. Ми знаємо, що для перемоги в боротьбі з корупцією ми повинні прийняти цифровізацію. В цьому у нас є зв'язок, тому що в Україні багато блискучих айтішників, а США - світовий IT-центр", - зауважив Зеленський.
Президент уточнив, що зараз багато вихідців з України прагнуть працювати в американських технологічних компаніях. Він також нагадав, що країни співпрацюють у сфері космічних розробок та енергії, і похвалив перспективи інвестицій в українські нафту, газ і нерухомість.
За вісім місяців 2019 року громадянство України за указом президента отримали майже 850 іноземців. Зеленський доручив Міністерству закордонних справ України розробити механізм надання громадянства України представникам української діаспори за кордоном. В даний час Конституція забороняє українцям мати громадянство іншої країни.
Детальніше про проблеми з подвійним громадянством читайте в статті Володимира Кравченка "Не такий страшний біпатрид, як його малюють?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".