Президент Володимир Зеленський повинен звернутися до голови Верховної Ради з вимогою скликати позачергове засідання для розгляду зміни виборчого закону і кадрових призначень. Про це розповіли лідери фракцій після консультацій в Адміністрації президента. Екстрене засідання можна провести вже завтра, 22 травня, передає "Українська правда".
Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко заявила про те, що після указу про дострокове припинення повноважень Рада не зможе приймати рішення.
"Ми запропонували президенту своїм порядком денним вийти з внесенням змін до закону про вибори... Ми також запропонували на цій позачерговій сесії внести для зміни всіх силовиків, яких він вправі звільнити", - сказала Тимошенко.
Радник президента Андрій Богдан щодо дати проведення позачергового засідання сказав наступне: "Ми будемо пропонувати провести його завтра, оскільки найоптимальніший термін публікації указу, щоб дотримати всі норми Конституції, - завтра".
Богдан також каже, що Рада зможе виконувати свої функції після указу про розпуск.
Як повідомляють журналісти The Newsroom, олігарх Ігор Коломойський, який нещодавно повернувся в Україну, виступає проти дострокових виборів у Раду.
"Головне застереження було в тому, що Порошенко реінкарнується через мажоритарку. Тому, як кажуть наші джерела, олігарх пропонував поміняти виборче законодавство (пропорційна система, закриті списки, зниження бар'єру до 3%) з виборами на осінь", - йдеться у повідомленні.
21 травня Володимир Зеленський домовився з очільниками фракцій про розпуск парламенту та проведення дострокових виборів.
Як зазначили джерела DT.UA, остаточне рішення щодо розпуску Верховної Ради прийняли 19 травня ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак це рішення не вплинуло.
Секретар ЦВК Наталія Бернацька зазначила, що наступного дня після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити процес.
Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів. При цьому лідери "Батьківщини" і "Радикальної партії" вказали на необхідність зміни виборчого законодавства, переходу до пропорційної системи з відкритими списками і відмову від "мажоритарки". У "Самопомочі" нагадали, що якщо виборчий кодекс й буде прийнято у другому читанні, дострокові вибори все одно проводитимуться за старою системою.