В Адміністрації президента почалася зустріч нового голови держави Володимира Зеленського та очільників парламентських фракцій, передає "Громадське". На зустріч Зеленському принесли Конституцію України.
На зустріч в АП прийшли спікер парламенту Андрій Парубій, перший віце-спікер Ради і член фракції "Блок Петра Порошенко" Ірина Геращенко, лідер БПП Артур Герасимов, голова фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський, голова фракції "Народний Фронт" Максим Бурбак. Крім того, на зустріч до Зеленського прийшли голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк, віце-спікер Ради Оксана Сироід, голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, голова фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко і голова міжфракційного об'єднання "Воля народу "Ярослав Москаленко та співголова депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутинник.
При цьому Максим Бурбак та Олег Ляшко принесли Зеленському Конституцію України.
Напередодні президент України Володимир Зеленський запросив голову Верховної Ради Андрій Парубія, віце-спікерів Ірину Геращенко і Оксану Сироїд, а також голів парламентських фракцій і груп до Адміністрації президента.
Тема зустрічі президента з депутатами в анонсі, опублікованому на офіційному сайті глави держави, не вказана. Проте голова фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко оприлюднив на своїй сторінці у Facebook фотокопію запрошення, в якому сказано, що Зеленський планує проконсультуватися з парламентарями щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради і проведення позачергових парламентських виборів.
20 травня, новообраний президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду України. Про це він сказав під час виступу в парламенті, після того, як приніс присягу народу України.
Як зазначили джерела DT.UA, остаточне рішення було прийнято в неділю ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак це рішення не вплинуло.
Секретар ЦВК Наталія Бернацька зазначила, що на наступний день після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити процес.
Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів. При цьому лідери "Батьківщини" і "Радикальної партії" вказали на необхідність зміни виборчого законодавства, переходу до пропорційної системи з відкритими списками і відмову від "мажоритарки". У "Самопомочи" нагадали, що навіть якщо виборчий кодекс буде прийнятий у другому читанні, дострокові вибори все одно будуть проводитися по старій системі.