Зеленський і Меркель сподіваються на прогрес щодо трьох додаткових ділянок розведення в Донбасі

Поділитися
Зеленський і Меркель сподіваються на прогрес щодо трьох додаткових ділянок розведення в Донбасі © https://www.capital.ua/
Розведення обговорять на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи 12 лютого в Мінську.

Під час телефонної розмови між президентом України Володимиром Зеленським і федеральною канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель сторони висловили надію на прогрес у розведенні сил на трьох додаткових дільницях у Донбасі, розповіли на Банковій у вівторок.

"Співрозмовники обговорили питання визначення трьох додаткових ділянок розведення сил і засобів на лінії зіткнення в Донбасі, а також висловили надію на досягнення прогресу в цьому напрямку на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи 12 лютого в Мінську", - йдеться в повідомленні ОПУ.

Зазначимо, що після засідання ТКГ в Мінську 29 січня у так званому "МЗС ДНР" заявили про те, що нібито сторони контактної групи "умовно погодили" ділянку розведення сил та засобів районі КПВВ "Гнутове". Однак українська сторона не підтверджувала відповідну інформацію.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування. Пізніше заступник командира операції Об'єднаних сил заявив про те, що Україна в ТКГ запропонувала розвести сили в районі КПВВ "Гнутове", біля залізничного мосту в Станиці Луганській та біля Новоселівки Другої.

Під час засідання Тристоронній контактній групі в Мінську 17 січня вдалося узгодити тільки одну з дев'яти, визначених Україною, можливих нових ділянок розведення військ на лінії зіткнення на Донбасі.

26 червня 2019 року, ще до узгодження чергового "перемир'я", яке є умовою початку розведення сил, українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Однак, 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки й Петрівського на Донеччині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі