Зеленський готовий ініціювати конституційну реформу щодо децентралізації — Єрмак

Поділитися
Зеленський готовий ініціювати конституційну реформу щодо децентралізації — Єрмак
За словами помічника президента, Україна збирається виконати положення "мінських домовленостей".

Команда президента України Володимира Зеленського готова провести конституційну реформу після саміту нормандської четвірки в Парижі, заявив помічник президента України Андрій Єрмак на зустрічі у Лондоні, організованій Chatham House та "Українською призмою".

За словами Єрмака, ця вимога буде виконана, оскільки вона передбачена Мінськими домовленостями, однак обіцяє обмежити ці зміни питаннями децентралізації, в тому числі щодо ОРДЛО, пише "Європейська правда".

"Україна готова виконати положення "мінських домовленостей", яке передбачає проведення конституційної реформи в частині децентралізації. Про жодну федералізацію не йдеться", - запевнив помічник президента.

Єрмак додав, що зміни Конституції, про які йдеться, будуть стосуватися передачі частини повноважень на місця, але будуть також певні положення, які стосуються ОРДЛО.

"Окремі райони Донецької та Луганської області можуть отримати додаткові повноваження. Але це ніколи не означатиме, що це буде федералізація чи якась автономія", - додав він.

Єрмак також висловив впевненість, що це не нестиме загрози цілісності України.

При цьому Єрмак підкреслив, що "Росія є нашим сусідом, з яким ми повинні співіснувати".

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки. До таких "червоних ліній" голова МЗС відніс внесення змін до Конституції, відмову від євроатлантичної інтеграції, проведення виборів в ОРДЛО в умовах окупації і відсутності контролю над кордоном і прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі