Зеленський затвердив Стратегію нацбезпеки України: що це означає

Документ
Поділитися
Зеленський затвердив Стратегію нацбезпеки України: що це означає
Відповідний указ №392/2020 був підписаний в понеділок, 14 вересня.

Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про Стратегію національної безпеки України".

Як повідомляється на сайті Офісу президента, відповідний указ №392/2020 був підписаний в понеділок, 14 вересня.

Стратегія розроблена за дорученням Зеленського і визначає основні напрямки державної політики в сфері національної безпеки, зокрема:

  • пріоритети національних інтересів України і забезпечення національної безпеки, цілі та основні напрями державної політики в сфері національної безпеки;
  • поточні та прогнозовані загрози національній безпеці і національним інтересам України з урахуванням зовнішньополітичних і внутрішніх умов;
  • основні напрямки зовнішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки;
  • напрямки і завдання реформування і розвитку сектора безпеки і оборони;
  • ресурси, необхідні для її реалізації.

Крім цього, в Стратегії визначено, що Україна прагне до миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека - найвища соціальна цінність.

Кінцевою метою реалізації Стратегії є "твердження вільної, багатої, безпечної України, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти і здібності, де люди дихають чистим повітрям, п'ють чисту воду і з якою зв'яжуть долю їх діти і внуки".

Стратегія ґрунтується на трьох основних принципах державної політики в сфері національної безпеки:

  • стримування - розвиток можливостей в сфері оборони і безпеки для запобігання збройної агресії проти України;
  • стійкість - здатність суспільства і держави швидко адаптуватися до змін середовища безпеки і підтримувати стале функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх і внутрішніх вразливостей;
  • взаємодія - розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і НАТО та їх державами-членами, США, прагматичну співпрацю з іншими державами і міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Пріоритетами національних інтересів визначаються: відстоювання незалежності і державного суверенітету, відновлення територіальної цілісності в рамках міжнародно визнаною державного кордону України; суспільний розвиток, перш за все розвиток людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

Нагадаємо, також сьогодні Зеленський підписав прийнятий 25 серпня Верховною Радою закон №825-IX про ратифікацію меморандуму і кредитної угоди між Україною і Євросоюзом про отримання макрофінансірованія ЄС на суму до EUR1,2 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі