Президент України Володимир Зеленський закликав генерального секретаря Єнса Столтенберга під час його візиту до Києва всіма способами допомогти з постачанням далекобійної зброї, авіації та артилерії, яка життєво необхідна українцям.
Зеленський заявив, що під час першого візиту генсека НАТО до України з часу повномасштабного вторгнення вони обговорили чотирьох основних питання: засідання групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 21 квітня, стимулювання партнерів щодо постачання деяких видів зброї, підготовку до Вільнюського саміту НАТО, на який запрошено Україну, а також гарантії безпеки для нашої країни на шляху до Альянсу.
«Засідання, яке відбудеться завтра … стосується збройної підтримки наших активних дій. Що далі зможуть рухатися наші воїни на передовій, то швидше в Україну та всю Європу повернеться найголовніше – мир», – заявив Зеленський.
Він звернувся до Генерального секретаря Північноатлантичного альянсу з проханням допомогти подолати стриманість партнерів у постачанні нашій державі далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії та бронетехніки.
«Гальмування відповідних рішень – це час, який втрачається для миру, і це життя наших воїнів, які поки не отримали життєво необхідної кількості оборонних інструментів», – наголосив він.
У свою чергу Єнс Столтенберг заявив, що приїхав сьогодні з сигналом, що НАТО стоїть разом з Україною.
«Ми стояли з вами після незаконної анексії Росією Криму у 2014 році, ми стоїмо разом з вами у героїчній боротьбі проти російських загарбників і на захисті вашої країни. І ми будемо стояти поряд із вами завтра, коли ви будете відбудовувати країну й працювати заради світлого майбутнього українського народу», – сказав Єнс Столтенберг.
Він наголосив, що російська агресія має бути зупинена, оскільки стала токсичною.
Зазначимо, що це перший візит Столтенберга до Києва після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Він відбувається напередодні зустрічі міністрів оборони країн-союзниць України у форматі «Рамштайн» на військовій базі США в Німеччині 21 квітня.
Україна очікує домовитись про отримання від партнерів додаткових засобів протиповітряної оборони, у тому числі бойових літаків, броньованої техніки та снарядів для важкої артилерії 155 калібру, а також засобів радіоелектронної боротьби.
Напередодні Столтенберг закликав союзників «робити навіть більше», для забезпечення України, оскільки військова допомога буде мати вирішальне значення для того, щоб допомогти українцям повернути позиції.