Зеленський ввів у дію Стратегію інформаційної безпеки — указ

Поділитися
Зеленський ввів у дію Стратегію інформаційної безпеки — указ © прес-служба Президента
Основна мета — протидія інформаційній політиці Російської Федерації.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 15 жовтня 2021 року "Про Стратегію інформаційної безпеки", повний текст указу розміщено на сайті глави держави.

Головними пунктами "Стратегії інформаційної безпеки" є засоби протидії інформаційній політиці Російської Федерації. Наголошується, що країна-агресор своєю інформаційною політикою несе загрозу не лише Україні, а й іншим демократичним державам.

"Спеціальні інформаційні операції Російської Федерації направляються на ключові демократичні інституції (зокрема, виборчі), а спеціальні служби держави-агресора намагаються посилити внутрішні суперечності в Україні та інших демократичних державах. Технології гібридної війни проти України, що застосовуються Російською Федерацією, включаючи моделі та механізми інформаційного втручання, поширюються на інші держави, швидко адаптуючись до локальних контекстів та регуляторних політик. Обмежувальні заходи (санкції) та ефективний механізм моніторингу та відповідальності за їх порушення є одним із дієвих механізмів відповіді на дезінформаційну активність Російської Федерації як держави-агресора”.

Акцентується увага на інформаційному впливі Російської Федерації як держави-агресора на населення України.

"Тривалий час спеціальні служби Російської Федерації проводять свої спеціальні інформаційні операції, більшість з яких спрямовані на підрив національної безпеки України, її національних інтересів, ліквідацію української державності та знищення української ідентичності, провокування проявів екстремізму, панічних настроїв у суспільстві, загострення та дестабілізацію суспільно-політичної. та соціально-економічної ситуації в Україні. Російською Федерацією використовуються нові активні заходи, у тому числі міжнародного характеру, щодо легітимізації спроб анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, заперечення своєї участі у війні на території Донецької та Луганської областей та посилення адвокаційної кампанії за зняття санкцій, запроваджених у зв'язку з порушенням Російської Федерації суверенітету та територіальної цілісності України. Задіяння у цьому процесі Російською Федерацією всіх її можливостей (політичних, інформаційних, економічних, розвідувальних та інших) залишається особливо небезпечним викликом для України”.

Відповідно до статті 107 Конституції України, статті 13 Закону України "Про національну безпеку України" президент затвердив “Стратегію інформаційної безпеки”, поклавши її виконання на Секретаря Ради національної безпеки та оборони України.

Також у рамках цього указу Володимир Зеленський визнав такою, що втратила чинність, статтю 2 Указу Президента України від 25 лютого 2017 року № 47 "Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 29 грудня 2016 року "Про Доктрину інформаційної безпеки України".

 

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський оголосив рішення скликати у середу 29 грудня чергову нараду РНБО. Проте через розширення переліку питань президент переніс засідання Ради нацбезпеки та оборони на 30 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі