Зеленський розповів, чому США не можуть «кинути Україну як Афганістан»

Поділитися
Зеленський розповів, чому США не можуть «кинути Україну як Афганістан» © Офіс президента
Українці готові боротися за свою країну навіть без зовнішньої підтримки.

Президент України Володимир Зеленський вважає некоректним порівняння України та Афганістану з погляду залежності від допомоги Сполученим Штатам. Таку думку Зеленський висловив в інтерв'ю CNN.

Західні політики і дипломати обережно поставилися до виведення американських військ з Афганістану та захоплення влади в країні талібами, дехто розцінив цю ситуацію як «слабкість Америки». А російські пропагандисти поспіхом розігнали в інформаційному полі меседжі «США залишать Україну так само».

«Україна не залежить від США так, як залежав Афганістан. І я дійсно вважаю, що за лічені дні, п'ять-сім, таку велику країну (як Україна – ред.) неможливо захопити», - зазначив він.

Ще одна відмінність України від Афганістану, на думку президента, полягає в готовності українців боротися за незалежність своєї країни. Зеленський нагадав про події 2014 року: коли Росія окупувала Крим і розв'язала війну в Донбасі, міжнародна підтримка України не була особливо потужною. Але на захист України піднялися тисячі добровольців.

«У нас не було ніякої військової техніки, крім нашої власної, і наших власних військових. Але була хвиля добровольців, з'явилися добробати - зусиллями людей, які були об'єднані бажанням захистити свою державу. Нікого іншого не було. Але не тільки за чотири дні, але і за сім років РФ не захопила Україну», - цитує Зеленського «Європейська правда».

Протистояти російській армії - одній із найсильніших у світі - було складніше, ніж армії «Талібану», вважає він.

«Тому я вважаю, що ми відстояли свою державу і ми максимально незалежні від якоїсь іншої країни. Що таке «залишити Україну»? Я вважаю, що навпаки США повинні збільшувати свою присутність в Україні», - підкреслив президент України.

У скарбничку перемог Зеленський записав і переговори з президентом США Джо Байденом, назвавши зустріч у Вашингтоні потужним і важливим сигналом важливості України для США.

«Те, що ми серед перших країн, з якими зустрічався президент Байден (після виведення військ з Афганістану - ред.), означає, що ми є пріоритетною країною. І ми вдячні за це, це важливий сигнал. Але після цього сигналу ми також чекаємо на дії», - додав Зеленський.

Однак зустріч в Овальному кабінеті була продиктована дещо іншими причинами. Після двох попередніх перенесень ще одна «відмова» з боку Байдена виглядала б як чергова «зрада», привід для зловтішань Росії та Китаю і нещадної критики всередині країни.

На тлі подій навколо Афганістану президент США гостро потребував демонстрації своєму електорату, внутрішньополітичним суперникам, євроатлантичним союзникам і геополітичним противникам того, що «Америка своїх не кидає», на підтвердження «глобального лідерства» Сполучених Штатів.

Раніше заступниця держсекретаря США у політичних справах Вікторія Нуланд заявила, що рішення Вашингтона про вихід з Афганістану не позначиться на відносинах з Україною.

Як приклади триваючої підтримки США Нуланд навела переговори Зеленського і Байдена, а також заплановане на осінь засідання оновленої Комісії зі стратегічного партнерства.

Докладніше про підсумки президентського візиту до США без «зрада» і «перемог» читайте у статті Тетяни Силіної «Що «нахімічив» Зеленський у Вашингтоні і з чим повертається в Україну». Про те, якою буде зовнішня політика 46 президента США і його від неї чекати Україні, читайте в статті Олега Шамшура «Що таке «доктрина Байдена» і як не опинитися по той бік «огорожі» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі