Зеленський про «народовладдя»: «Тепер українці будуть ухвалювати важливі рішення»

Поділитися
Зеленський про «народовладдя»: «Тепер українці будуть ухвалювати важливі рішення»
Він також нагадав, що ухвалення цього закону було одним з важливих пунктів його передвиборчої кампанії

Президент України Володимир Зеленський вітає прийняття Верховною Радою закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

"Тепер українці на практиці будуть залучені до прийняття важливих для країни рішень, а влада буде змушена прислухатися до волі народу. Референдум є вагомим інструментом розширення демократії в Україні", - цитує Зеленського його пресслужба.

Він також нагадав, що прийняття цього закону було одним з важливих пунктів його передвиборчої кампанії під час президентських виборів, оскільки документ робить більш чітким діалог між владою і суспільством.

Нагадаємо, що законом визначено, що не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, закріпленим в першу чергу Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основних свобод, протоколами до неї;

  • скасовують або обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації;
  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  • щодо податків, бюджету, амністії;
  • віднесені Конституцією і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

Президентський законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» Верховна Рада прийняла в першому читанні 18 червня. 

13 травня 2020 голова Верховної Ради направив запит про оцінку Венеціанською комісією проєкту Закону України «Про всеукраїнський референдум». У жовтні минулого року парламент отримав загальний висновок Венеціанської комісії та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ).

Раніше директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто заявив про те, що відповідний законопроект – не про народовладдя, оскільки влада зможе отримати будь-який результат, який вона захоче.

Зазначимо, що у 2018 році Конституційний суд України визнав таким, що не відповідає Основному закону, прийнятий за часів Віктора Януковича закон «Про всеукраїнський референдум». Керуючись ним, про свою "незалежність" заявили проросійські квазіреспубліки "Л-ДНР" на сході України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі