Зеленський генералам: «Якщо військовий хоче займатись політикою, це його право, але тоді йому буде не до війни»

Поділитися
Зеленський генералам: «Якщо військовий хоче займатись політикою, це його право, але тоді йому буде не до війни» © Офіс президента
Володимир Зеленський висловив свою думку щодо військових, які хочуть стати політиками.

Втручання генералів у політику – це помилка, яка ставить під загрозу національну єдність. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Sun, реагуючи на статтю головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про «глухий кут» у війні з РФ та малоймовірність прориву.

У відповідь на питання про стосунки з командуванням Зеленський заявив, що генерали, які вирішили прийти в політику, зробили помилку. За словами президента, вище керівництво, якщо стане політичним, ризикує отримати непокору з боку своїх підлеглих військових.

«Різні політичні сили штовхають військових у політику. Це було після 2014 року, коли кожна політична партія хотіла якихось військових, зірок війни, і я вважаю, що це була дуже велика помилка. Їх штовхнули в політику, тому що вони всі були знищені, втратили репутацію тощо», – заявив Зеленський.

За словами президента, якщо «військовий вирішив займатися політикою, то це його право, нехай так і робить, але тоді йому буде не до війни».

«Якщо ти керуєш війною, маючи на увазі, що завтра ти будеш займатися політикою чи виборами, то в своїх словах і на передовій ти поводишся як політик, а не як військовий, і я вважаю, що це величезна помилка», – заявив Зеленський.

Зеленський також попередив, що військовим з гучними заявами загрожує непідпорядкування, яке загрожує єдності України.

Він додав: «При всій повазі до генерала Залужного і до всіх командирів, які на полі бою, є абсолютне розуміння ієрархії, і все. Їх не може бути двох, трьох, чотирьох, п’яти… Вона одна, за законом і в умовах війни про це не може бути й мови. Це не веде до єдності нації», – додав Зеленський.

Нагадаємо, Валерій Залужний у статті для The Economist повідомив, що російсько-українська війна стає «позиційною» війною статичних та виснажливих боїв, як у Першій світовій війні, на противагу «маневровій» війні руху та швидкості. Головнокомандувач назвав п'ять пріоритетів у війні із Росією. Під час інтерв'ю The Economist він попередив, що, найімовірніше, «глибокого та гарного прориву» у настанні ЗСУ не буде.  

Тоді Зеленський заявив, що ситуація на фронті не є патовою. За словами Зеленського, минулого року також усі вважали, що на фронті склалася патова ситуація. Однак «кілька військових хитрощів, і ви пам'ятаєте, Харківський регіон був звільнений». 

Крім Зеленського, на статтю відреагували в офісі президента, Білому домі та Кремлі. Також про статтю висловив думку екскомандувач армією США Бен Ходжес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі