Заявлений нещодавно П.Порошенком аудит "Укроборонпрому" - давно не нова "локшина" на вухах платників податків. Пам'ятається, як на початку листопада 2017 р. із заявою про початок аудиту "Укроборонпрому" виступив молодоменеджер Д.Гурак - протеже звільненого президентом заступника секретаря РНБО О.Гладковського. Єдине, що на той час було не дуже зрозумілим, чому саме Д.Гурак був так стурбований потребою організувати міжнародний аудит "Укроборонпрому". Про цю історію нині нагадує лише скрин сторінки сайту держзакупівель на організацію тендера з закупівлі аудиторських послуг на суму 130 млн грн.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. За його словами, не секрет, що Д.Гурак за своїми службовими обов'язками контролював фінансові потоки підприємств-спецекспортерів, а також погодження і розподіл агентської винагороди, левова частка якої, імовірно (за оприлюдненими журналістами тіньовими схемами), в час перебування на чолі концерну Р.Романова осідала в кишенях відомих і ще не відомих українських корупціонерів.
Автор звертає увагу українських чиновників, котрі наполягають на проведенні міжнародного аудиту, на деякі істотні особливості використання його результатів:
- "По-перше, міжнародний аудит не є спеціалізованим аудитом, спрямованим на виявлення схем і фактів розкрадання коштів державного бюджету, фіктивного підприємництва для особистого збагачення, а також використання офшорних компаній для виведення в тіньовий обіг незаконно отриманого під час реалізації зовнішньоекономічних контрактів прибутку.
- По-друге, результати міжнародного аудиту жодним чином не легалізують тіньових схем, які практикував "Укроборонпром" у реалізації зовнішньоекономічних контрактів і на внутрішньому ринку, зокрема пов'язаних із виконанням державного оборонного замовлення.
- По-третє, стратегічний, операційний, фінансовий, юридичний огляд і діагностика діяльності, розробка стратегії корпоративної та виробничої реструктуризації підприємств "Укроборонпрому" є статутною діяльністю державного концерну і належить до функцій апарату цього об'єднання. Усі ці витрати покриваються за рахунок багатомільйонних фінансових внесків підприємств-учасників.
- По-четверте, Кабінет Міністрів вбачає в міжнародному аудиті передусім фінансовий аудит і знаходить кошти в державному бюджеті саме на ці цілі".
Детальніше про можливу ліквідацію "Укроборонпрому" і реформування оборонно-промислового комплексу читайте у статті Дмитра Менделєєва "Оборонпром: операція "ліквідація" або епоха відродження..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".