"Була (розмова – ред.). Олексій М'ячеславович не бачить мене на посаді заступника секретаря РНБО. Чому? Не знаю. Але я вдячний, що він чесно мені про це сказав", - розповів Кривоніс.
І додав, що звільнення та призначення секретарів РНБО – прерогатива президента.
"Це не його прерогатива, призначати і звільняти заступників секретаря РНБО. Це прерогатива президента. Скоро у мене має відбутися зустріч з Володимиром Олександровичем Зеленським, на якій я у нього запитаю – чи потрібен я на цій посаді. Надам йому звіт, що вже зроблено мною і моєю командою, що ми ще плануємо зробити і в які терміни", - додав він.
Але питання про те, що думає про призначення радниками секретаря РНБО представників шоу-бізнесу Сергія Сивоха (куратор гуманітарної політики реінтеграції Донбасу) і Максима Ткаченка (куратор соціально-гуманітарної політики), заступник секретаря запропонував переадресувати самому Данилову.
"Поставте це питання секретарю РНБО. Він же їх підбирає. Отже чимось керується", - зазначив Сергій Кривонос.
Сергій Кривонос народився 26 липня 1970 року в Кременчуці Полтавської області. Очолював групу спецпризначення, був командиром 8-го Хмельницького полку спецпризначення. Брав участь у міжнародних навчаннях, командував обороною Краматорського аеродрому в 2014 році.
З листопада 2014 - начальник Управління спеціальних операцій Генштабу ЗСУ, з 5 січня 2016 - перший заступник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ.
Кривоніс висувався кандидатом в президенти України в 2019 році, але зняв свою кандидатуру на користь Петра Порошенка.
Нагадаємо, 4 березня п'ятий президент України Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО і голови міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. 12 березня та 9 квітня на ці посади призначено полковника Сергія Кривоноса.
Причиною звільнення Гладковського став скандал із корупцією в українській оборонці. Наприкінці лютого команда Bihus.Info оприлюднила матеріал Лесі Іванової про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до яких причетні Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, та нині вже ексголова "Укроборонопрому" Павло Букін.
Докладніше читайте в матеріалах Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".