Заступник голови АП закликає ЄС дати "практичну відповідь" російській агресії в Азовському морі

Поділитися
Заступник голови АП закликає ЄС дати У ЄС є поле для маневру щодо відповіді на агресію РФ, вважає заступник голови АП © Сайт президента України
Зокрема, відмовитися від військового співробітництва з країною-агресором і ввести проти неї нові санкції.

Країнам Європейського Союзу (ЄС) час перейти до практичних кроків у реакції на російську агресію в Азовському морі, вважає заступник голови Адміністрації президента України, головний радник із питань зовнішньої політики Костянтин Єлісєєв. Таку думку він озвучив на офіційних заходах у Брюсселі.

"Час перейти від добрих слів та декларацій до практичних кроків. Україна потребує від Європейського Союзу і НАТО дій. Я закликаю Європарламент на запланованих слуханнях щодо Азовського моря та Керченської протоки ухвалити дуже жорстку резолюцію, якою російські дії будуть визнані агресією. Закликаємо також Раду ЄС впровадити додаткові санкції проти Росії", - цитує Єлісєєва "Радіо Свобода".

Під час консультацій профільного комітету Європейського парламенту щодо викликів Росії для безпекової ситуації в Азовському морі він також наголосив на тому, що реакція ЄС на побудову Керченського мосту, з погляду офіційного Києва, була заслабкою.

"Тільки шість російських компаній, залучених до прокладення мосту, потрапили до санкційного списку. Але, шановні друзі, це надто мало. Ці санкції мали б мати значно жорсткіший характер і поширюватися й на компанії, які користуються Керченським мостом", - наголошує заступник голови АП. І додає, що Україна готова надати усі необхідні для цього дані та документи.

Принагідно Єлісєєв висловив сподівання на те, що деякі країни-члени ЄС припинять військово-технологічну співпрацю із країною-окупантом.

Як повідомлялося, Україна планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі. У Бердянську вже спущені на воду два артилерійських бронекатери ВМС України.

Росія затримує іноземні судна, що прямують до українських портів в Азовському морі, кількість таких суден наближається до 200. Російська сторона дуже довго видає дозволи для проходження Керченською протокою судам, що прямують до портів України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов вважає, що Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря й розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії.

Докладніше про необхідність нарощування військової присутності на Азовському морі читайте в статті Юрія Бутусова "Азовський фронт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі