Швидкість запровадження безвізового режиму України з ЄС залежить не від Єврокомісії, а від українських законодавців, заявив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан, передає Deutsche Welle.
"Можу запевнити, що ми сповнені рішучості йти вперед. Зараз справа за депутатами Верховної Ради. Все залежить від того, чи відповідають прийняті закони критеріям, про які ми домовилися раніше", - сказав він, виступаючи в Брюсселі перед депутатами Європарламенту і Верховної Ради на відкритті "тижня України".
Насамперед він вказав на невідповідність узгодженим вимогам законодавчої норми про електронне декларування доходів українськими чиновниками.
"Тут є необхідність вдосконалення", - зазначив Хан, вказуючи на те, що положення закону про електронні декларації майна стосуються і депутатів.
Рішення про надання безвізового режиму поїздок до Євросоюзу має бути схвалено Європейським парламентом та 28 країнами-членами ЄС.
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.
Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".
Разом з тим,народний депутат України Сергій Лещенко після спілкування з групою європейських дипломатів у Брюсселі повідомив, що Україна не виконала усі рекомендацій ЄС для того, щоб безвізовий режим почав діяти в найближчим часом.
Запровадження безвізового режиму з ЄС важливо для 57% українців, свідчать останні дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова. 29 січня Порошенко висловив надію, що українці зможуть скористатися безвізовим режимом у другій половині 2016 року. Перед цим президент як мінімум шість разів називав дату початку роботи безвізового режиму Україна-ЄС.