Існують побоювання щодо можливого масового "замовного" голосування жителів окупованих територій. Мовляв, вони голосуватимуть на підконтрольних територіях за гроші ворогів України. Як стверджують експерти, це теоретично можливо, але реальних підстав говорити про серйозну загрозу масового використання подібної технології немає.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ярина Бусол, керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ. За її словами, процес перетину лінії розмежування об'єктивно складний. А ще більше ускладнюють його "органи влади" окупованих територій на території Донецької і Луганської областей, які створюють додаткові обмеження для перетину лінії розмежування.
"Маніпуляції голосами виборців - це радше політичні залякування, ніж реальність. Теоретично, звичайно, можливо все. Але практично - надзвичайно складно. Для того щоб проголосувати на підконтрольній території Україні, жителям окупованих територій треба приїхати на підконтрольну територію мінімум двічі, - зазначає експерт. - Перший приїзд - щоб подати в органи реєстру заяву про зміну місця голосування. А їхня виборча адреса залишається на території ОРДЛО. Другий приїзд мешканців ОРДЛО - в день виборів".
Автор підкреслює, що серед різних політичних груп є прихильники перекриття КПВВ в день голосувань. Експерти вважають, що подібний крок стане помилкою. Якщо перекрити КПВВ, не тільки Росія, але і Захід звинуватять українську владу в порушенні виборчих прав громадян.
Детальніше про виборчі технології читайте в статті Ярини Бусол "Що таке виборчі маніпуляції, і як з ними боротися або Гра престолу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".