Замкерівника ОП Шурма навідріз відмовився говорити про виїзд його брата за кордон

Поділитися
Замкерівника ОП Шурма навідріз відмовився говорити про виїзд його брата за кордон © Офіс президента
Він навіть демонстративно зупинив інтерв’ю.

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма, якого Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє на конфлікт інтересів в його діяльності, відмовився відповідати на запитання журналістів, коли та за яких обставин його брат Олег залишив Україну.

Журналісти «Економічної правди» під час інтерв’ю з посадовцем поцікавились, де зараз перебуває Олег Шурма, частина енергетичного бізнесу якого опинилась під російською окупацією, але отримує дотації з українського бюджету,  та чи дійсно він виїхав з України до повномасштабного вторгнення і відтоді не повертався.

Ростислав Шурма підтвердив, що його брат зараз перебуває за кордоном, але на відріз відмовився говорити, коли той покинув Україну.

«Я думаю, що ми зараз з вами зупинимо інтерв'ю, тому що я думав, що у нас з вами спілкування на економічні теми, а ми вже 35 хвилин спілкуємося на предмет особистого життя», - сказав він журналістам.

При цьому видання зазначає, що після цього розмова таки зупинилась, однак згодом Шурма вирішив таки продовжити інтерв’ю.

В інтерв’ю замкерівника ОП зазначив, що інвестував у бізнес брата Олега Шурми приблизно $10 млн, при цьому стверджує, що не є співвласником компаній та не допомагав йому на практиці, а лише порадами.

«Я не був і не є акціонером цього бізнесу. Крапка. Тут нема про що говорити. Ні юридично, ні, як ви це називаєте, "понятійно". У мене з братом є близькі сімейні стосунки, все. … Я лише давав якісь поради, радив якихось людей, коли він формував команду. Далі там залучались інші партнери, кредити в банках, щоб це все масштабувати. Це все біла, прозора, цивілізована історія.», - сказав він.

Шурма зазначив, що ідея створити бізнес в Україні була у них спільна, але оскільки в брата були менші заробітки та нижча корпоративна посада, вирішили, що цю історію розвиватиме саме він.

«У нього було бажання повернутися в Україну, і тому ми вирішили, що пробувати займатися бізнесом буде він, а я буду надавати йому підтримку у вигляді бридж-кредитування», – стверджує чиновник.

При цьому Шурма вважає, що увага суспільства до  бізнесу його брата –  спосіб тиску на нього.

«Я не бачу смислу це мусолити вже десятий раз. Я давав дуже чіткі, прозорі і конкретні відповіді у рамках інших інтерв'ю. … Нехай розберуться правоохоронні органи. Буде прикро, якщо ці справи затягнуться на місяці, на роки. Там все очевидно абсолютно, хай дадуть вердикт: або висунуть звинувачення тим, хто допустив якісь помилки чи зловживання або закривають кримінальні справи. Головне: щоб їх не тримали роками відкритими для здійснення тиску», - додав він.

У серпні журналісти Bihus.Info опублікували розслідування про сонячні електростанції Олега Шурми, які попри знаходження на окупованій території та відсутності зв’язку з об’єднаною енергосистемою України до літа 2023 року отримували оплату за «зеленим тарифом».

Водночас донедавна Олег Шурма був директором венчурного фонду, який дає змогу  оптимізувати сплату податків на сотні мільйонів гривень. Про те, яким чином компаніям Олега Шурми вдається недоплачувати державі шалені податки і виводити кошти за кордон Юрій Ніколов та Антоніна Волкотруб у статті «Венчурна мотрійка Шурми на мільярди».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі