Замість фіксованих збитків за анексію Криму Україні слід було встановити "ренту" - юристи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Замість фіксованих збитків за анексію Криму Україні слід було встановити Росія повинна дорого заплатити за анексію Криму © london2012.com
Сума збитку повинна автоматично збільшуватися з часом.

Розмір шкоди, заподіяної українській стороні внаслідок анексії Криму, на червень 2014 р. становить 1,08 трлн грн.

Про це йдеться в коментарях Міністерства юстиції України, отриманих у відповідь на запит DT.UA.

Як пишуть у статті для DT.UA юристи Олександр Чалий і Олександр Малиновський, Мін'юст не конкретизує методику, за допомогою якої проводилася оцінка відповідних збитків, а також не називає основні категорії оціненої шкоди.

Фіксована сума збитку, на думку авторів, може свідчити про те, що вона розрахована на основі вартості активів, втрачених Україною. Такий підхід до оцінки збитків пов'язаний зі значними юридичними ризиками, оскільки, претендуючи на повернення вартісного еквіваленту втрачених активів, українська сторона може вважатися такою, що відмовилася від права на самі активи.

Для визначення суми збитків за основу доцільно брати не вартість активів, доступу до яких були позбавлені Україна, її громадяни та юридичні особи, щоб уникнути ризику втрати титулу ( права власності на такі активи), а розраховану суму збитків за незаконне тимчасове володіння чужим майном (за незаконне позбавлення доступу України, її громадян і юридичних осіб до користування їхнім майном у Криму).

ума збитків має бути не фіксованою, а розрахованою за певний проміжок часу (наприклад, за один календарний місяць) і автоматично збільшуватися з плином часу. Відповідно, сума збитків має бути розрахована як своєрідна "рента" доти, доки Крим неправомірно перебуватиме під фактичним контролем Росії. Як один із можливих варіантів - в основу розміру завданих збитків доцільно було б покласти потенційно втрачений дохід від максимально можливого, ефективного використання втраченого активу, дисконтований до поточного моменту", - йдеться в статті.

Детальніше читайте у статті Олександра Чалого та Олександра Малиновського Стратегія юридичного опору російської агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі