Законопроєкт №8225 про конфіскацію майна та землі без рішення суду поки не розглядатимуть

Поділитися
Законопроєкт №8225 про конфіскацію майна та землі без рішення суду поки не розглядатимуть © Рух ЧЕСНО
Проти цього законопроєкту виступили активісти, експерти.

Народна депутатка від партії "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко зазначила, що  законопроєкт №8225 Погоджувальна рада зняла з порядку денного. Нині цю ініціативу в сесійній залі депутати не розглядатимуть, інформує Рух ЧЕСНО.

Аналітики зазначають, що таке рішення Погоджувальна рада прийняла після розголосу ризиків цього законопроєкту, проти якого виступили експерти, активісти, та низка народних депутатів, які представляють різні фракції. Автори законопроєкту, наголошують аналітики, пропонували вилучати землю та майно з мотивів суспільної необхідності без рішення суду та можливості це оскаржити у суді протягом воєнного стану та 10 років після його завершення. 

Комітет з питань аграрної та земельної політики, який очолює Гайду Олександр від фракції "Слуга народу" рекомендував підтримати законопроєкт №8225. Водночас Комітет з питань антикорупційної політики та ГНЕУ виявили в його тексті корупційні ризики та невідповідність Конституції України.

"Цей приклад наочно ілюструє важливість позиції громадськості щодо тих чи інших законопроєктів, адже усі прийняті депутатами ініціативи впливають на життя українців. Важливо, аби навіть за умов безпекових обмежень громадяни знали, які ініціативи депутати виносять на голосування і мали можливість висловити свою позицію. Тому вкотре просимо народних депутатів інформувати нас про питання, які йдуть на розгляд парламенту”, — наголошує  координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Після прийняття законопроєктів №8178-1 і 8225 дешеві приватні ділянки сільгоспземель, до яких торкнулася б держава, ще до їхнього викупу перетворилися б на «золото». Журналістам-розслідувачам треба було б лише встановлювати, з ким саме пов'язаний щасливчик, що за копійки дістав ділянку, яку потім держава майже миттєво відібрала у нього,сплативши дуже пристойну компенсацію. Чому ініціатива влади спростити зміну цільового призначення с/г земель і примусово вилучати приватні ділянки складає єдину схему із скандальним №5655, у статті «Як законопроєкти №8178-1 і 8225 перетворюють державу на «царя Мідаса» розповідає експерт із питань містобудування Георгій Могильний.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі