Законопроєкт про основи політики перехідного періоду варто обговорити з ЄС і США – Разумков

Поділитися
Законопроєкт про основи політики перехідного періоду варто обговорити з ЄС і США – Разумков © Василь Артюшенко, ZN.UA
Говорячи про реінтеграцію окупованих територій, важливо зберегти підтримку України західними партнерами, вважає спікер ВР.

Законопроєкт «Про засади державної політики перехідного періоду» вимагатиме додаткових обговорень із західними партнерами України з огляду на переговори в мінському і нормандському форматах, вважає спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

«Тут питання потрібно детальніше опрацьовувати. Щоб випадково не створити якихось зон турбулентності, і підтримка України, яка існує на рівні Європейського Союзу, США, збереглася. Тому що ми знаємо, що санкції прив'язані до «Мінська». Я про це говорив з колегами, які беруть участь в мінському, нормандському форматах», - наголосив Разумков в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Урядовий законопроєкт парламент планує розглянути восени. Поки що документ перебуває на розгляді в комітеті з прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Його ще не пропонували до розгляду в залі. Там є різні норми, зокрема й ті, які потрібно буде обговорювати додатково. Але коли це станеться, я зараз не готовий відповісти», - додав спікер.

Разумков також вважає «Мінськ» безальтернативним шляхом мирного врегулювання на сході України.

«Його багато критикують, і я теж можу. Можна протягом години розповідати, чим «Мінськ» поганий. І це буде об'єктивно. Але проблема полягає в тому, що критикувати легко, а запропонувати альтернативу йому поки що ні в кого не виходить, зокрема й у мене. Щойно з'явиться інший варіант, сідатимемо і його обговорюватимемо, думатимемо, як рухатися далі», - додав він.

Нагадаємо, 4 серпня уряд затвердив проєкт закону «Про засади державної політики перехідного періоду», за п’ять днів його внесли до парламенту. Профільний законопроект визначає алгоритми дій держави з реінтеграції тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, АР Крим.

Відповідний законопроект розробляється з осені 2020 року. Його основне завдання – вироблення і визначення механізмів безпечної реінтеграції ОРДЛО і Криму. У червні документ був направлений до Венеціанської комісії для отримання експертного висновку.

Який же автори законопроекту бачать політику перехідного періоду і які застереження щодо його реалізації висловлюють експерти, читайте в статті Миколи Мирного «Якою влада бачить безпечну реінтеграцію окупованих територій?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі