Законопроєкт про основи політики перехідного періоду варто обговорити з ЄС і США – Разумков

15 вересня, 2021, 15:15 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Говорячи про реінтеграцію окупованих територій, важливо зберегти підтримку України західними партнерами, вважає спікер ВР.

Законопроєкт про основи політики перехідного періоду варто обговорити з ЄС і США – Разумков
© Василь Артюшенко, ZN.UA

Законопроєкт «Про засади державної політики перехідного періоду» вимагатиме додаткових обговорень із західними партнерами України з огляду на переговори в мінському і нормандському форматах, вважає спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

«Тут питання потрібно детальніше опрацьовувати. Щоб випадково не створити якихось зон турбулентності, і підтримка України, яка існує на рівні Європейського Союзу, США, збереглася. Тому що ми знаємо, що санкції прив'язані до «Мінська». Я про це говорив з колегами, які беруть участь в мінському, нормандському форматах», - наголосив Разумков в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Урядовий законопроєкт парламент планує розглянути восени. Поки що документ перебуває на розгляді в комітеті з прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Його ще не пропонували до розгляду в залі. Там є різні норми, зокрема й ті, які потрібно буде обговорювати додатково. Але коли це станеться, я зараз не готовий відповісти», - додав спікер.

Разумков також вважає «Мінськ» безальтернативним шляхом мирного врегулювання на сході України.

«Його багато критикують, і я теж можу. Можна протягом години розповідати, чим «Мінськ» поганий. І це буде об'єктивно. Але проблема полягає в тому, що критикувати легко, а запропонувати альтернативу йому поки що ні в кого не виходить, зокрема й у мене. Щойно з'явиться інший варіант, сідатимемо і його обговорюватимемо, думатимемо, як рухатися далі», - додав він.

Читайте також: Законопроект про держполітику перехідного періоду в Україні вивчають у Парижі та Берліні – посол Франції

Related video

Нагадаємо, 4 серпня уряд затвердив проєкт закону «Про засади державної політики перехідного періоду», за п’ять днів його внесли до парламенту. Профільний законопроект визначає алгоритми дій держави з реінтеграції тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, АР Крим.

Відповідний законопроект розробляється з осені 2020 року. Його основне завдання – вироблення і визначення механізмів безпечної реінтеграції ОРДЛО і Криму. У червні документ був направлений до Венеціанської комісії для отримання експертного висновку.

Який же автори законопроекту бачать політику перехідного періоду і які застереження щодо його реалізації висловлюють експерти, читайте в статті Миколи Мирного «Якою влада бачить безпечну реінтеграцію окупованих територій?» у ZN.UA.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / ZN.UA / Підготував/ла : Ольга Чекіс
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК