Про це у своїй статті для DT.UA пише народний депутат України, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова. За її словами, юридична невизначеність визначень закону вплинула на порядок проведення конкурсів на заміщення посад керівництва та детективів СФР.
Зокрема, з документа зникло положення про те, що до конкурсної комісії входять дев'ять осіб - представників різних гілок влади та різних органів (громадськості, ВРУ, КМУ, президента, НАЗК, органів самоврядування адвокатів та прокуратури).
"Натомість Мінфін пропонує проводити "консультативний конкурс" в порядку визначеному підзаконним актом невідомого міністра (цитата зі статті 14 законопроекту: "Порядок проведення конкурсу затверджується міністром"), а до складу конкурсної комісії можуть залучатися представники громадськості, наукової спільноти, міжнародних організацій (а можуть і не залучатися). Адже невідомий міністр (може й Міністр внутрішніх справ) сам визначає у власному документі, кого потрібно залучити до конкурсної комісії, щоб отримати бажаний результат щодо переможця конкурсу", - йдеться в статті.
Острікова звертає увагу на те, що згідно із документом, консультативна конкурсна комісія рекомендує міністру по три кандидата на кожну посаду.
"Цитата: "Конкурсна комісія відбирає по три кандидати на кожну з посад, на які оголошено конкурс, та подає їх на розгляд міністру. Міністр обирає по одному кандидату на кожну з посад із запропонованих трьох та вносить кандидатів на призначення на розгляд Кабінету Міністрів України". Погодьтеся, це дає невстановленому міністру певний люфт для просування потрібного кандидата", - зазначає депутат.
Автор підкреслює, що у міністра буде можливість представити Кабміну не найкомпетентнішого, а найлояльнішого до себе або своєї політсили кандидата.
Депутат також заявила, що наполягатиме на тому, щоб процедура конкурсів та склад конкурсної комісії були чітко прописані та регламентовані.
Нагадаємо, 22 березня Кабінет міністрів України попередньо схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань (СФР).
Детальніше про суперечливі аспекти законопроекту "Про службу фінансових розслідувань" читайте в статті Тетяни Острікової "Служба фінансових розслідувань: кому буде служити?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".