Закон про спецконфіскацію легалізує награбовані капітали Януковича – депутат

Поділитися
Закон про спецконфіскацію легалізує награбовані капітали Януковича – депутат Янукович і Ко легалізують незаконні активи через недолугість законодавства © nepravda.in.ua
Хтось заробить на перепродажу "євробондів" України з дисконтом, а держава понесе збитки двічі.

Прийняття корупційного антиконституційного законопроекту про спецконфіскацію №4057 може стати схемою для легалізації награбованого Януковичем та Ко, вважає народний депутат фракції Самопоміч Олена Сотник.

Депутат звертає увагу на те, що в законі нема прізвища Януковича чи його співучасників та він розповсюджується на будь-кого. Крім того, конфіскація запроваджується ще до винесення вироків та без доведення вини, про покладання тягаря доказування на особу" (за версією генеральної прокуратури саме такі поправки будуть внесені до 2 читання).

Cотник переконана, що рішення українських судів, прийняті на підставі цього закону, не будуть визнані іноземними юрисдикціями та мають всі шанси бути скасованими в Європейському суді по правам людини.

"Негативне рішення ЄСПЛ означає: повернення Україною всього стягнутого, виплата додаткових компенсацій та міжнародні звинувачення в не правових репресивних методах. А це ніщо інше, як легалізація для Януковича раніше награбованого", - зазначила депутат.

"Автори законопроекту не приховують, що головна мішень – це боргові цінні папери України, так звані "євробонди" на суму близько 1,5 мільярди доларів. Запевняють, що саме завдяки ним наповнять бюджет. Проте, це не відповідає дійсності, бо цінні папери не є грошима, - їх можна або спробувати продати, або погасити, чим зменшити державний борг України", - додала Сотник .

Депутат підозрює, що цінні папери можуть продати зі значним дисконтом, а пізніше державі доведеться погасити повну суму по борговим цінним паперам новому власнику. А за умов програшу в суді іноземної юрисдикції, ще й повернути повний еквівалент вартості цінних паперів тому, у кого їх конфіскувала.

Таким чином, держава понесе збитки двічі – сплатить за погашення зобов'язань по цінним паперам та компенсацію всього, що незаконно конфіскувала, резюмувала Сотник.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінально - процесуального кодексу. Законопроект № 4057 про націоналізацію коштів корупціонерів до рішення суду (також відомий як закон про спецконфіскацію) підтримали 228 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, направлення в дохід держави коштів до вироку суду здійснюється, якщо підозрюваний перебуває в розшуку більше шести місяців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі