Закон про олігархів потребує доопрацювання до другого читання - Разумков

Відео
Поділитися
Закон про олігархів потребує доопрацювання до другого читання - Разумков © скриншот видео
За словами спікера, в першому читанні більшість депутатів його підтримають.

Закон про деолігархізацію можуть прийняти в першому читанні до кінця поточної сесії. Такий прогноз озвучив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

За його словами, в першому читанні більшість депутатів підтримають законпроект, а до другого вноситимуть свої правки.

"Що стосується другого читання, то я впевнений, що колеги будуть вносити свої пропозиції. Я буду вносити свої пропозиції. Я, наприклад, вважаю, що повинна бути окрема структура, яка вносила б в цей реєстр для того, щоб потім ні у журналістів, ні у великих бізнесменів, які можуть потрапити до переліку олігархів, ні у чиновників не було питань в прозорості прийняття рішень. Тому що в РНБО, згідно з Конституцією, немає на сьогодні таких повноважень, а по-друге, закон прописаний на 10 років. Я вже говорив, що сьогодні ми маємо президента Володимира Зеленського і розуміємо, як він буде діяти, а після його каденції завжди необхідно буде мати запобіжники, які не дозволять використовувати цей механізм не на користь України в цілому", - пояснив Разумков в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Спікер Ради також вважає, що займатися формуванням реєстру олігархів не повинен державний орган, тобто РНБО.

"Я вважаю, що це не має бути державний орган. Плюс перелік осіб, які в нього входять, не визначений. Тобто він може збільшуватися, зменшуватися. Якщо ми говоримо про те, що цей закон повинен працювати, ми також не можемо зробити, щоб через деякий час знову КСУ його зніс, наприклад, тому повністю повинен відповідати Конституції", - вважає Разумков.

На думку спікера Ради, закон зможе врегулювати суспільні відносини між чиновниками і представниками великого бізнесу. Однак повинен бути прийнятий ще один закон - про лобізм.

"Мені здається, що повинен бути ще один закон до цього. 100%. Це закон про лобізм. Не в тому сенсі, в якому він існує сьогодні в суспільстві. Тому що він існує з позначкою мінус. А в тому варіанті, який ми можемо побачити в США, в Європі, де все відкрито, де є люди-лобісти, які відстоюють інтереси бізнесу, не порушуючи закон. Вони декларують свої доходи, контакти і багато-багато іншого. і це точно допоможе вивести в публічну площину все негативне, що сьогодні, на жаль, є в українській політиці", - зазначив Разумков.

Раніше Зеленський заявив, що до закону про олігархів готують ще кілька законодавчих ініціатив, які будуть стосуватися цього питання.

Детальніше про те, яких змін потребує проект закону «Про олігархів» читайте в статті Євгена Редзюка "Деолігархізація України - місія можлива?"

Також ZN.UA проаналізувало сам текст документа, з його положеннями та розчаруваннями ділиться автор Юлія Самаєва в статті "Законопроект «Про олігархів»: основні положення vs головні очікування"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі