Закон про азартні ігри містить ряд корупційних ризиків - НАЗК

Поділитися
Закон про азартні ігри містить ряд корупційних ризиків - НАЗК
Агентство проаналізувало підписаний президентом закон і знайшло в його положеннях протиріччя.

Національне агентство з попередження корупції (НАЗК) розкритикувало підписаний президентом Зеленським законопроект про легалізацію азартних ігор в Україні. Відповідний лист із застереженнями скеровано до Офісу президента. Про це інформує пресслужба НАЗК у вівторок, 11 серпня.

У НАЗК заявляють про те, що законопроект містить корупційні ризики і фактично не може бути реалізований, оскільки його положення суперечать одне одному.

Зокрема, впровадження закону в такій редакції призведе до появи корупційних схем при отриманні дозвільних документів, унеможливить чесну конкуренцію і прозорі правила діяльності у сфері азартних ігор. НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроекту, виявивши більше двох десятків істотних корупційних ризиків, серед яких:

- Процедура формування складу Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей суперечить Конституції України, а необхідна кількість її членів для прийняття рішень чітко не визначена.

- Широкі дискреційні повноваження Комісії (можливість діяти на свій розсуд) при визначенні переліку суб'єктів господарювання, які будуть здійснювати сертифікацію та інспектування грального обладнання, можуть привести до суб'єктивних рішень її членів і формування корупційних практик.

- Введення нових дозволів без внесення змін до Закону України «Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності» може привести до зловживань під час здійснення державного нагляду (контролю).

- Підстави для отримання та анулювання ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор чітко не визначені. Тому Комісія зможе зловживати повноваженнями і надавати ліцензії обраним підприємствам.

- Процедура внесення плати за видачу ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор є суперечливою, оскільки передбачає два варіанти її внесення, що виключають одна одну. Застосовуючи ці взаємовиключні норми на свій розсуд, Комісія зможе «підігравати» за потрібне учасникам ринку.

До того ж, законопроект має два взаємовиключних пункти.

• в одному положенні йдеться, що кандидатури для призначення на посади Голови та членів Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей на розгляд Кабінету Міністрів вносить Прем'єр-міністр;

• інше положення визначає, що відповідні кандидатури на розгляд Кабінету Міністрів вносяться Комісією з питань вищого корпусу державної служби за результатами проведення конкурсу.

[See_also]

Багато азартні ігри корисні для мозку

[/ See_also]

Нагадаємо, Верховна Рада 14 липня ухвалила у другому читанні законопроект №2285-д «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор». До другого читання депутати зареєстрували 3445 поправок.

У свою чергу Сергій Следзь в статті для ZN.UA вказує на те, що законопроект може не легалізувати гральний бізнес, а навпаки перетворити Україну на майданчик з відмивання грошей.

Закон про легалізацію грального бізнесу вступає в силу з моменту його прийняття. Але встановити контроль над організаторами такого бізнесу в Україні зможуть тільки тоді, коли запрацює система онлайн-моніторингу. А її запуск може тривати до двох років.

Детальніше - в статті Сергія Следзя «Замість легалізації - неконтрольована «ігорка».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі