Закон  про антикорупційну стратегію України увійшов в силу

Поділитися
Закон  про антикорупційну стратегію України увійшов в силу © unsplash/markusspiske
Відповідно до нього мають бути прописані антикорупційні заходи до 2025 року.

Закон про антикорупційну стратегію України до 2025 року набув чинності в неділю, після його публікації в суботу в газеті "Голос України".

Як повідомляє в телеграм-каналі Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК), в агентстві разом із урядом, громадськістю та бізнесом вже почали спільну роботу з розробки Державної програми з виконання антикорупційної стратегії. У ній буде визначено конкретні завдання з подолання корупції та органи влади, відповідальні за їх виконання. НАЗК забезпечить максимально інклюзивний процес.

Крім того, НАЗК розробить спеціальний IT-інструмент, щоб громадськість могла стежити за виконанням антикорупційної стратегії.

Нагадаємо, у першому читанні документ був ухвалений в листопаді 2020 року, а у другому лише 20 червня 2022 року. 7 липня документ підписав президент.

Антикорупційна стратегія складається з чотирьох розділів. Перший з них присвячений концепції формування антикорупційної політики в Україні в майбутні п'ять років. Інші розділи документа містять опис певних проблем і очікування стратегічних результатів, яких необхідно досягти для їх вирішення.

В законі зазначено, що антикорупційна стратегія має сприяти забезпеченню злагодженості та системності антикорупційної діяльності всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Зокрема має бути усунене дублювання повноважень різними органами, тимчасове припинення реалізації малоефективних повноважень, які характеризуються високим рівнем корупційних ризиків. Стратегія також передбачає цифрову трансформацію реалізації повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, прозорість діяльності та відкритість даних.

Відповідно до ухваленого закону, при НАЗК буде створено робочу групу з питань антикорупційної політики, співголовами якої буть голова НАЗК та Міністр Кабінету Міністрів України, а склад групи затверджуватиметься урядом.

Верховна Рада щорічно не пізніше 1 червня матиме проводити парламентські слухання з питань реалізації антикорупційної стратегії. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі