Захист "Трейд Коммодіті" наполягає на обґрунтованості підвищення ціни на паливо для Міноборони

Поділитися
Захист Закупівлі пального для Міноборони були законними і прозорими, наполягає захист "Трейд Коммодіті" © Міністерство оборони України
Зміни у договір між компанією і оборонним відомством вносилися за взаємною згодою сторін, заявляє адвокат Віталій Касько.

У ТОВ "Трейд Коммодіті" переконані в тому, що всі закупівлі палива для Міністерства оборони України були абсолютно законними і прозорим. Таку версію озвучив під час прес-конференції у понеділок, 16 жовтня, захисник компанії Віталій Касько.

"Ми уважно вивчили всі документи, що стосуються господарських відносин між цією компанією та Міністерством оборони і прийшли до висновку, на підставі тих документів, які надала компанія, про відсутність порушень законодавства при здійсненні цих господарських операцій. Це дало нам розуміння, що ми можемо надати юридичну допомогу посадовим особам компанії", - підкреслив Касько.

За словами Віталія Касько, закупівля пального для Міноборони у 2016 році проводилася у повній відповідності до Закону України "Про публічні закупівлі". При цьому представники компанії під час прес-конференції наполягали на тому, що підвищення ціни було обґрунтованим і викликаним істотною зміною цін на паливо, а зміни в господарський договір між компанією та МО України вносилися за взаємною згодою сторін.

"Закон допускає внесення змін до договору в частині коливання ціни товару у разі коливання ціни на ринку. Коливання відбулися, це було документально підтверджено уповноваженими на це організаціями. І, за взаємною згодою сторін, у договір між компанією та Міністерством оборони були внесені зміни", - зазначив адвокат.

На його думку, та думку представників компанії, всі справи в рамках господарського спору повинні розглядатися не Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), а вирішуватися в суді в порядку господарського судочинства.

"У тому числі цей спір могли ініціювати НАБУ і прокуратура, якщо вони вважають, що Міністерство оборони не проявляє ініціативи в цьому питанні", - заявив Касько.

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборони Ігор Павловський, директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимир Гулевич і ще дві посадові особи.

За версією слідства, після укладення договорів на закупівлю палива для потреб Міноборони в документи були безпідставно внесені зміни про підвищення ціни на 16%. Підозрюваним інкримінують злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі