Загальноросійський рух «За права людини» закликає звільнити Луценка

Поділитися
Загальноросійський громадський рух «За права людини» розглядає рішення про арешт українського громадського діяча, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка як прояв політично ангажованого правосуддя і закликає до його негайного звільнення, а організацію «Міжнародна амністія» - до визнання політичних мотивів і порушення прав на справедливий суд у справі Луценка.
Загальноросійський громадський рух «За права людини» розглядає рішення про арешт українського громадського діяча, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка як прояв політично ангажованого правосуддя і закликає до його негайного звільнення, а організацію «Міжнародна амністія» - до визнання політичних мотивів і порушення прав на справедливий суд у справі Луценка. Текст відкритого звернення руху «За права людини» до влади України наводить прес-служба депутатської групи «Народна самооборона». «Нам дуже шкода, що, як випливає з наявних у нас даних, він (Луценко) став жертвою політичного зловживання правосуддям. На жаль, але на цьому прикладі ми змушені констатувати, що в практику українського суспільного життя знову повернулися методи каральної юстиції, які, здавалося, пішли в минуле», - сказано у зверненні. Загальноросійський громадський рух відзначає, що загальновідомі обставини порушення кримінальної справи, слідства і затримання колишнього міністра внутрішніх справ, а до цього - одного з творців українського правозахисного руху «За права людини» Юрія Луценка дозволяють заявити про політичну мотивованість переслідувань. «Мова йде про зазначені численні та грубі порушення його цивільних і процесуальних прав, незаконні обмеження можливості для захисту, а головне - необґрунтоване обрання такого крайнього запобіжного заходу як позбавлення волі», - йдеться у зверненні. «Арешт широко відомого громадського діяча Юрія Луценка - явне свавілля, спрямоване на залякування опонентів. Ми закликаємо негайно гарантувати політв'язню Юрію Луценку всю повноту його прав, забезпечених йому Конституцією України та Європейською конвенцією про захист прав людини та основних свобод, і скасувати рішення про його арешт, звільнити його під уже наявні поручительства українських парламентаріїв», - заявляє рух «За права людини». Нагадаємо, 5 січня Апеляційний суд Києва залишив чинним рішення Печерського районного суду про зміну запобіжного заходу Луценка з підписки про невиїзд на утримання під вартою на строк до 27 лютого. 27 грудня Печерський райсуд Києва змінив запобіжний захід Луценка з підписки про невиїзд на утримання під вартою на строк до 27 лютого. Суд прийняв це рішення у рамках кримінальної справи за звинуваченням Луценка за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, здійснене в особливо великому розмірі або організованою групою) та частиною 3 статті 365 (перевищення влади або служіння повноважень) — справи про незаконне нарахування водієві Луценка пенсії.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі