З перших 100 днів діяльності Верховної Ради 7-го скликання новообрані депутати відпочивали 53 дні, свідчать дані дослідження громадянської мережі "Опора".
"За ці 100 днів - 53 були вихідними. Тобто більшу половину цього часу у парламентаріїв був вихідний", - розповіла глава мережі Ольга Айвазовська під час презентації результатів спостереження за роботою парламенту у п'ятницю, 22 березня.
З 47 робочих днів на пленарні засідання доводилося 20, з яких тільки 10 були повноцінними, а 10 - витрачені на блокування трибуни.
Ще 19 днів українські депутати працювали у комітетах, а 8 - були присвячені роботі з виборцями. Решту часу парламентарії відпочивали.
Що стосується активності участі депутатів парламентських фракцій у розробці законопроектів, то дослідження показало, що всі депутати хоча б один раз брали участь у розробці законопроектів.
У рейтингу найбільш активних розробників законопроектів перше місце займає лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк (48 документів), далі йдуть його колеги з фракції Сергій Міщенко і Тетяна Слюз, лідер фракції "УДАР" Віталій Кличко і лідер Компартії Петро Симоненко.
Втім, зазначила Айвазовська, ці показники відносні, оскільки керівники фракцій досить часто є формальними підписантами під законопроектами або постановами, хоча вони в їхній розробці участі не брали.
Тематично парламентарії більше займалися економічним і господарським блоком, на другому місці серед пріоритетів - політика і державне управління, на третьому - соціальна сфера.
За 100 днів Верховна Рада прийняла 152 результативних рішення (закони або постанови), 117 з яких стосувалися позачергових місцевих виборів.
За словами Айвазовська, ситуація в українському парламенті стає складною, оскільки він втрачає свої позиції на політичній арені.
"Парламент не домінує у державі навколо вирішення певних політичних питань", - вважає вона.
В "Опорі" переконані, що якщо депутати не будуть працювати на якість, то український парламент у підсумку втратить всю свою впливовість у політичному житті країни. !zn
Читайте також:
"Свобода" хоче отримати інформацію про національність депутатів
Понад 150 колишніх депутатів звернулися в Раду за матеріальною допомогою
Більшість українців схвалила блокування парламенту опозицією