З початку року в апарат Верховної Ради надійшла 151 заява від колишніх депутатів з проханням про виплату матеріальної допомоги.
З них 109 "нужденних" - депутати останнього скликання. Як підрахувала "Комсомольськая правда в Украине", ціна питання - близько 2,5 мільйона гривень на рік: згідно із законом "Про статус народного депутата", колишні депутати мають право протягом року отримувати повноцінну зарплату, близько 14-17 тисяч гривень, поки не знайдуть нове місце роботи.
- Один депутат обходиться бюджету в 2039 гривень на день
До речі, за законом, якщо для працевлаштування екс-депутата потрібна перекваліфікація, то з державної скарбниці на це йде по 14 тисяч гривень щомісяця протягом двох років. Якщо ж з новою роботою у екс-законодавця не складається, то після закінчення року йому виплачується 50% колишньої зарплати (близько 7 тисяч гривень).
Окрім того, народні депутати після прощання з законодавчою діяльністю мають право лікуватися у "Феофанії" і відпочивати у відомчих санаторіях. Їм також надається службовий автомобіль - не більше десяти годин на місяць за рахунок держбюджету.
Зазначимо, що напередодні міністр соціальної політики Наталя Королевська (яка не пройшла в парламент зі своєю партією "Україна, вперед!") виступила за скорочення фінансування народних депутатів, зокрема, скорочення пільг. За її словами, сьогодні на різні виплати і пільги депутатів у державному бюджеті передбачено понад 60 мільйонів гривень. !zn
Читайте також:
Азаров отримав 800 тис. грн зарплати і попросив 40 тис. грн матеріальної допомоги
На обслуговування службових авто депутатів Рада витратить 35 млн грн.
Закордонні польоти депутатів обійдуться українцям в 4,5 млн грн