Якби вибори мера Києва відбувались найближчими днями, перемогу на них здобув би чинний міський голова Віталій Кличко – голоси за нього готові віддати 36% киян (44% - серед тих, хто вже визначився зі своїм кандидатом), свідчать дані соціологічного опитування Центру Разумкова.
На другому місці – підприємець і телеведучий, засновник лабораторії Eurolab Андрій Пальчевський, у нього 9 та 11%. На третьому – головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко (8 та 6% відповідно).
У спину лідерам дихають ще зо десять кандидатів у мери, серед яких як чинні народні депутати, так я колишні політики, які нібито «відійшли від справ». Це, зокрема:
- кандидат у президенти на виборах 2019 року Ігор Смешко (4% і 5%);
- член фракції «Єдність» у Київській міськраді Олександр Омельченко (4% і 4%);
- депутат від «Голосу», ексшоумен Сергій Притула (4% і 4%);
- голова КМДА часів Януковича Олександр Попов (3% і 4%);
- депутат від «Європейської солідарності » Олексій Гончаренко (4% і 3%);
- бізнесмен та ексміністр транспорту Євген Червоненко (3% і 3%);
- депутат 7-го та 8-го скликань, «свободівець» Андрій Іллєнко (2% і 3%);
- депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський (2% і 3%);
Підтримка інших кандидатів серед жителів міста нижча за 3%.
Якби найближчим часом проходили вибори до Київської міської ради, найбільшу підтримку виборців отримали б «Слуга народу» (за неї готові проголосувати 18% усіх опитаних, або 19% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме) та «Європейська солідарність» (відповідно 14% і 20%).
Партію Кличка «УДАР» готові підтримати 11% киян (12% серед тих, хто визначився), «Опозиційну платформу-За життя» – 8% і 11% відповідно, «Батьківщину» – 6% і 8%, «Перемогу Пальчевського» – 6% і 6%, «Силу і честь» Смєшка – 5% і 5%. Інші політичні сили користуються підтримкою від 0,1 до 3% киян.
Дослідження проводилося з 20 червня по 2 липня 2020 року у Києві методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» (face to face) за місцем проживання респондентів. Опитано 2025 респондентів віком від 18 років за вибіркою, що репрезентує доросле населення Києва за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Докладніше про те, як місцеві вибори поступово перетворюються на майданчик для повернення у Київ схем і людей часів Леоніда Черновецького, читайте у матеріалах Інни Ведернікової «Договір із тінню» і «Договір із тінню-2» для ZN.UA.