З Кремля йде куратор передвиборчих кампаній Путіна та псевдоферендумів в Україні – «Медуза»

Поділитися
З Кремля йде куратор передвиборчих кампаній Путіна та псевдоферендумів в Україні – «Медуза»
На звільненні Харичєва нібито наполягають силовики, яких «вразили масштаби витрат» на проведення «референдумів» на окупованих територіях України.

З Кремля йде чиновник, який мав займатися президентською кампанією 2024 року, а саме голова управління адміністрації президента РФ із забезпечення справ Держради Алєксандр Харичєв через невдоволення російських силовиків масштабами витрат на проведення «референдумів» про анексію окупованих територій України. Про це пише російське видання «Медуза», посилаючись на три анонімні джерела, близькі до Кремля.

Голова управління АП із забезпечення справ Держради Алєксандр Харичєв є близьким соратником керівника політичного блоку Кремля Сєргєя Кірієнка. Але незабаром він має піти у відставку.

Два співрозмовники «Медузи» назвали офіційну версію звільнення Харичєва – нібито чиновник залишить свою посаду «за станом здоров'я», яку «треба виправити після кількох років нервової роботи».

Третє джерело видання додало, що проблеми зі здоров'ям – не єдина причина. За його словами, на відставці Харичєва нібито наполягають високопоставлені силовики, у яких «виникли претензії» до організації «референдумів про приєднання до Росії» українських територій.

Вважається, що «референдуми», які відповідало управління Харичєва, неодноразово переносилися через поразки армії РФ фронті. Вони таки відбулися наприкінці вересня, але вже на початку листопада російські військові змушені були відступити з анексованого Херсона. Такі «референдуми», на думку силовиків, проводилися для розкрадання грошей.

«Поки [Харичєв та його підлеглі] займалися внутрішніми виборами, силовики у ці справи особливо не лізли: проводять та проводять. На референдумах усі варилися в одному казані: чиновники АП, політтехнологи, „конторські“ [співробітники ФСБ], військові. Силовики трохи [здивувалися] від того, як на кампаніях витрачаються гроші. Пішли скарги, вимоги розібратися», – пояснило джерело, уточнивши, що силовиків «вразили масштаби витрат».

Але невідомо, про яку суму витрат на проведення референдумів йдеться.

Нагадаємо, вторгненням в Україну російський президент Володимир Путін зробив себе та своїх поплічників уразливими для переслідування за військові злочини, і вони це знають. Промови, прес-конференції та виступи в ЗМІ в Росії рясніють прихованим страхом опинитися перед «трибуналом». POLITICO поспілкувався з Крістін Ван ден Вінгарт, колишнім суддею Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі. Вона сказала, що причетності до звірств лише у Бучі, ймовірно, буде достатньо для довічного ув'язнення. Куди втече Путін, щоб не постати перед правосуддям?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі