Перед прийняттям такого рішення, ще 11 жовтня, було заслухано доповідь гендиректора організації. Доповідь містить інформацію про події в АРК і Севастополі, надану українською стороною, а також міжнародними організаціями-партнерами ЮНЕСКО.
В документі підкреслюється, що після незаконної окупації Росією ситуація на півострові у сфері компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватися.
Після прийняття рішення на засіданні виступив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Україна очікує, що така моніторингова діяльність буде мати постійний і всеосяжний характер. Ми готові продовжувати і посилювати наш діалог з секретаріатом, членами виконавчої ради та державами-членами ЮНЕСКО, щоб гарантувати перетворення згаданого наміри в практичні дії", - зазначив Чубаров.
У жовтні 2015 року Комісія з питань програми і зовнішніх зносин Виконавчого комітету ЮНЕСКО схвалила прийняття ініційованого Україною рішення "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)". В основу рішення покладено пункти Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.